Süleyman Soylu'dan maske stoğu yapan fabrikalara 12 saat süre

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu maske stoğu yapan fabrikaları uyararak 12 saat süre sonunda uyarıları dikkate almayan firmalara el koyacaklarını belirtti.

banner311
Süleyman Soylu'dan maske stoğu yapan fabrikalara 12 saat süre

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maske stoklayan firmalara 12 saat kadar süre vererek bunları tespit ettiklerini ve eş zamanlı operasyonlar ile bu firmalara baskın yapacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada ürettikleri maskeleri depolarında stoklayan ve piyasaya sürmeyen firmalara uyarıda bulunarak 12 saat kadar süre verdi. Gazeteci Candaş Tolga Işık'ın Instagram üzerinden canlı yayın konuğu olan Soylu, maske satan fabrikaların bu mallı vatandaştan sakladığını ve yurt dışına satma planları bilgisine ulaştıklarını söyleyerek bu firmalara 12 saat kadar süre verdiklerini belirtti.

Soylu, stok yapan fabrikalara da el koyacaklarını hatırlatarak bazı maske üreticilerinin maskeleri depolarında tuttuklarını ve sabah saat 08.00 gibi eş zamanlı baskın yaparak onları uyardıklarını ve yarına kadar süre verdiklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 01:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.