Suriye'nin bombalanmasını görmezden gelen yandaşlar var

Amerika'nın Suriye'yi bombalamasının ardından İyi Parti lideri Meral Akşener , dönmekten belleri kırılan yandaş gazetecilerin ne yapacağını merek ettiğini açıklamıştı.

banner311
Suriye'nin bombalanmasını görmezden gelen yandaşlar var

Mezkûr gazeteciler içinde ABD'yi kınayıp AK Parti'ye dokunmayanlar olduğu gibi doğru bulmadıklarını ifade edenler de oldu. Dönüş yapmakta sınır tanımayanlar içinde pes edenler bile var.

İktidara destek olmak için izindeyken bile ara verip yazı yazan Sabah gazetesi köşe yazarı Hilal Kaplan, ABD'nin Suriye'ye bombalamasını görmezden geldi.

Ortalık sallanırken Gaziantep gezi izlenimlerini kaleme aldı.

"Üç yıldır aralıklarla Gaziantep'e geliyorum.
Mülteci kamplarından Zeugma'ya, 15 Temmuz Müzesi'nden tarihi çarşıya dek her geldiğimde başka bir güzelliğine şahitlik ettim.
Geçtiğimiz hafta, Sabah'ın pek çok ilimizde düzenlediği "Şehir Buluşmaları" kapsamında Gaziantep'teydik.

Bu ziyaretteki en büyük memnuniyetim ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin ne kadar gelişmiş olduğunu görmek oldu. Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Edibe Sözen, sekiz yıl gibi kısa bir sürede kat ettikleri mesafeleri anlattılar.
65 ilden 9.000 öğrenciye hizmet veren Hasan Kalyoncu Üniversitesi, içinde golf sahası bile olan 500 bin metrekarelik devasa bir kampus alanı üzerine kurulu. Türkiye'nin en çok talep gören üniversitelerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen üniversite, şimdiden dokuz bölümüyle Türkiye'nin ilk beşinde yer alıyor bile.

Gaziantep, Öncüpınar, Karkamış ve Çobanbeyli ile birlikte üç gümrük kapısına sahip olan bir ticaret şehri aynı zamanda. Şehrin tek başına yaptığı ihracat, dünyanın 170 ülkesinden daha fazla ki bu seviyeyi deniz kıyısı olmayan bir ilin yakalamış olması ayrıca büyük başarı. Yani Gaziantep, Fatma Şahin'in belediye başkanlığı sayesinde tarihi yapıları hayata kazandırılan, Kutnu kumaşı markalaştırılan, UNESCO'nun dünya çapındaki "gastronomi şehirleri" listesine giren potansiyeli en büyük şehirlerimizin de başında geliyor.
İki milyonluk nüfusuyla 500 bin mülteciye ev sahipliği yapan bu kozmopolit kentin insanına da birikimine de hayran olmamak mümkün değil."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.