Süt banyosu, döner derken şimdi de turşu tankına dans!

Turşu tesisinde bir çalışanın, çıplak ayakla girdiği turşu tankında dans ettiği görüntüler sosyal medyada tepki çekti.

 Görüntülerin Şanlıurfa Viranşehir'de çekildiği iddia edildi. Viranşehir Kaymakamlığı'ndan açıklama geldi: "Burada turşu fabrikası yok."

Konya'daki bir süt fabrikasında, Kırklareli'de bir et entegre tesisinde çekilen skandal görüntüler sonrası bu kez de turşuların depolandığı bir tanka giren çalışanın görüntüleri ortaya çıktı. 

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde çekildiği iddia edilen görüntülerde turşu fabrikasında çalışan bir kişi, turşu tankına çıplak ayakları ve eşofmanıyla girdi. Tankın içinde dans eden çalışan, o anları ise sosyal medya hesabından paylaştı. Mide bulandıran olaya tepkiler ise çığ gibi büyüdü.

Skandal görüntülerle ilgili Viranşehir Kaymakamlığı'dan açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ulusal bir haber sitesinde 'Viranşehir ilçesinde gıda skandalı' şeklinde servis edilen haber gerçekleri yansıtmamaktadır. Viranşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde turşu fabrikası bulunmamaktadır. Viranşehir Organize Sanayi Bölgemiz dışında da turşu imalatı yapan faal bir kuruluş yoktur. Bahse konu haberin görsellerinde lahana turşusu kurulduğu görülmektedir. İlçemizde lahana bitkisinin yetiştiriciliği yapılmamaktadır."

YORUM EKLE