Suudi Arabistan'dan boykot çağrısı: Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak

Daha önce türk mallarına boykot çağrısı yapan Suudi Arabistan ticaret ve sanayi odası başkanı Ajlan Al-Ajlan, bu çağrısını yineleyerek, Türk şirketlerini de boykot etmelerini istedi.

Suudi Arabistan'dan boykot çağrısı: Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak

Twitter üzerinden açıklama yapan Al-Ajlan, şu ifadeleri kullandı: "Kesin ve net bir şekilde söylüyorum: Yatırıma hayır, ithalata hayır, turizme hayır. Biz vatandaşlar ve iş adamlarının Türk olan hiçbir şeyle işimiz olmayacak.

Hatta krallıkta çalışan Türk şirketleriyle bile çalışmama çağrısı yapıyorum. Bu da liderliğimize ve ülkemize karşı devam eden Türk düşmanlığı ve hakaretine karşı vereceğimiz en küçük yanıt."

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan, geçen haftada yine sosyal medyada Türk ürünlerine karşı boykot çağrısı yapmıştı.

Ajlan Al-Ajlan, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Türk hükümetinin, hükümetimize, ülkemize ve vatandaşlarımıza yönelik süregelen saldırgan tutumu nedeniyle Türkiye’ye dair, ithalat, yatırım ya da turizm olsun her şeye boykot uygulamak her Suudlu tüccar ya da tüketicinin sorumluluğudur" ifadelerini kullanmıştı. 

"TÜRK ÜRÜNLERİNİ BOYKOT ETMEYE ÇAĞIRIYORUM"

Suudi Arabistanlı Prens Abdulrahman bin Musaed bin Abdülaziz El Suud, resmi sosyal medya hesabından Suudi Arabistan halkına Türk ürünlerini boykot etme çağrısında bulunmuştu. 

 El Suud, BBC'nin "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Türk Ordusu Katar üzerinden körfez ülkelerinin istikrarını sağlıyor" başlığıyla yayınladığı haberi paylaşarak "İşte bu yüzden Türk ürünlerine boykot etmemiz gerek. Türkiye ekonomisinin istikrarını ve gücünü korumak için herkesi Türk ürünlerini boykot etmeye çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 19:49
YORUM EKLE