Tahliyelerde dikkat çeken Bozkurt detayı

Adana'da, infaz düzenlemesine ilişkin kanunun yürürlüğe girmesiyle tahliyeler başladı. Tahliyelerde Bozkurt yapanların olması dikkat çekti.

Tahliyelerde dikkat çeken Bozkurt detayı

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Adana’daki cezaevlerinden tahliyeler başladığı görüldü.

Kürkçüler Ceza İnfaz Kurumu önünde polis tahliye öncesi geniş güvenlik önlemi aldı. Polis hiç kimseyi cezaevi yakınına almadı. Bir süre sonrada otobüslerle hükümlüler tahliye edildi.

Tahilerde Bozkurt yapanların görülmesi dikkat çekti.

Hükümlülerinin hepsinin maskeli olduğu ve sosyal mesafeye dikkat edilerek otobüslere bindirildikleri görüldü. Otobüslerden basın mensuplarını gören hükümlüler el salladı.

Bazı hükümlüler ise pencereden başlarını çıkartıp Hala tahliye olduğumuza inanamıyoruz çok mutluyuz dedi. Tahliye edilenler otobüslerle evlerine kadar götürüldü.

Adana genelinde açık cezaevinden evine izne gönderilenler de dahil yaklaşık 2 bin 500 mahkumun tahliye edildiği bilgisine ulaşıldı.

YORUM EKLE