‘Tasvip etmiyorum’ diyen baba Ali Seydi Turan programdan iki saat önce oğul Musab Turan’ın Anadolu Ajansı’ndaki masasını toplamış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla ilgili sorduğu sorunun ardından Anadolu Ajansı'ndaki işine son verilen Musab Turan ile ilgili babası da bir açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı'nın kararının ardından sosyal medyadan videolu açıklama yapan Musab Turan’ın babası Ali Seydi Turan da bir açıklamada bulundu. Twiiter hesabından açıklama yapan Turan şunları söyledi:

“21.05.2020 tarihli ulusal basında haber programlarında adı geçen Musab Turan'ın babası olarak sorulan soruyu ve soru şeklini tasvip etmediğimi kamuoyuna deklare ediyorum. AK Parti’nin kuruluşundan bugüne gururla bu davanın neferi oldum."

"Parti teşkilatımın her kademesinde bulundum. Duruşumda bir milim sapma olmamıştır. Oğlumun Türkiye kamuoyunu meşgul etmesinden dolayı rahatsız olduğumu beyan eder, saygılarımı sunarım.”

MUSAB TURAN'IN BABASI İKİ SAAT ÖNCE MASASINI TOPLAMIŞ

Anadolu Ajansı (AA) tarafından görevine son verilen AA eski muhabiri Musab Turan’ın babası Ali Seydi Turan’ın porgramdan iki saat önce Anadolu Ajansı Cevizlibağ'daki ofisine geldiği ve masasındaki eşyaları toplamak istediği ortaya çıktı.

Haber7’nin haberine göre Güvenliğe gelen baba oğlunun masasındaki eşyaları toplamak istedi. Güvenlik, babanın içeri girişine izin vermeyince Musab Turan, güvenliği aradı. Güvenlik daha sonra beyaz bir poşetle babasına eşyaları teslim etti.

Baba Ali Seydi Turan’ın Anadolu Ajansına geldiği ve eşyaları alarak çıktığı güvenlik kamerasına ilişkin görüntüler Haber7’de yayınlandı.

Görüntülerin AA tarafından soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılarıyla da paylaşılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE