TBMM Başkanı kahraman makam aracını oğluna tahsis etti

Devlet kaynaklarını eşe dosta ve akrabalara peşkeş çekmek artık suç değil.

TBMM Başkanı kahraman makam aracını oğluna tahsis etti

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 5 milyon TL'lik yeni bir makam aracı alması gündeme geldi. CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Meclis'te görev yapan taşeron işçilerin servislerini "tasarruf" gerekçesiyle kaldıran Kahraman'ın kendisine 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldırdığını belirterek konuyu Meclis'e taşıdı.

İsmail Kahraman'ın içi ambulans hizmeti verebilecek şekilde düzenlenen 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldığı belirtildi. 

TBMM Başkanları için tahsis edilen bir başka lüks otomobilin de Kahraman'ın oğlu tarafından kullanıldığı belirtildi.

Meclis'te bir süre önce tartışma yaratan gösterişli kulis dekorasyonu ile ilgili eleştirilere, "Kulisleri 7 yıldızlı yapacağız. Ne bu küskün kompleksi? Biz ihtişamlı, güçlü bir devletiz" karşılığını veren TBMM Başkanı Kahraman, lükse doymuyor.

Göreve geldiği günden beri Meclis bütçesinden tören alanında şova dönüştürdüğü iftar yemekleri düzenleyen, Abdülhamit dönemini anlatan fotoğraf sergisi açtıran, ana binadaki kulislerin dekorasyonunu başan sona yenileten TBMM Başkanı İsmail Kahraman, şimdi de makam aracıyla gündem yaratttı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kahraman'ın kullandığı makam aracıyla ilgili yeni bir iddiada bulundu. Meclis'te görev yapan taşeron işçilerin servislerini "tasarruf" gerekçesiyle kaldıran Kahraman'ın kendisine 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldırdığını savunan Yarkadaş, "TBMM bütçesi har vurup harman savruluyor"dedi.

Yarkadaş, Kahraman'ın makam aracı olarak kullandığı Mercedes S 350 marka aracının arızalı olduğu gerekçesiyle bir süredir kendisine tahsis edilen bir başka zırhlı aracı kullandığını kaydetti.

Kahraman için yeni alınan Alman Mercedes Benz Maybach S 600 marka aracın içinin ambulans hizmeti verecek şekilde yeniden dizayn ettirildiğini de savunan Yarkadaş, "Kahraman, gezen bir hastaneyle dolaşacak" dedi.

DİĞER ARACI DA OĞLU KULLANIYOR

Barış Yarkadaş, Kahraman'ın aracı Meclis garajına çektirdiğini ve kullanmak için TBMM'nin tatile girmesini beklediğini söyledi. TBMM Başkanı için tahsis edilmiş Audi A 8 Long marka araçla ilgibi bir iddiayı da gündeme getiren Yarkadaş, Kahraman'a "Meclis başkanları için tahsis edilen Audi A 8 Long aracı oğlunuz mu kullanmaktadır?" sorusunu yöneltti.

Yarkadaş, iddalarını soru önergesiyle Meclis gündemine de taşıdı. TBMM Başkanı'nın yöneltilen soru önergelerini "özel hayata giriyor" diye geri çevirdiğini anımsatan Yarkadaş, "Bakalım bu sorulara ne cevap verecek" dedi.

'İHTİŞAMLI DEVLETİZ'

İsmail Kahraman, tepki çeken kulis tadilatıyla ilgili eleştiriler üzerine, basın mensuplarının kendisine " Kulisleri 5 yıldız yapacakmışsınız doğru mu" diye sorduğunu belirterek, " Ne münasebet.7 yıldızlı yapacağız. Nedir, nedendir bu küskün kompleksi. Evet, biz ihtişamlı, güçlü bir devletiz. Kendimize güveneceğiz ve dik duracağız. Tüm dünyanın ümidiyiz" açıklaması yapmıştı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Didar H.z. Muhammedin, "Devletten bir çalan savaşa giderken düşse, şehit sayılmaz" hadisini hatırlaması gerekir. Hatırlamıyorsa, münafık, sahtekar demektir!....

t
t - 1 yıl Önce

o kim dindarlikim yuzune bir bakarmisiniz hic bir nur belirtisi varmi Allah askina

Memocan
Memocan - 1 yıl Önce

Ne diyelim Allah AKP lilere akıl versin

TC.Vatansever
TC.Vatansever - 1 yıl Önce

Ne diyelim afiyet, zehir zıkkım olsun bu devletin tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını pervasızca yiyenlerin burunlarından f

ksklı
ksklı - 1 yıl Önce

Bu milletin hakkı sizin gibilere haram zıkkım zehir olsun, kanla irin olsun burnumuzda gelsin, devasız dert bulun ama ölemeyin sürünün...

Türkistanlı
Türkistanlı - 1 yıl Önce

Tüyü bitmemiş yetimin hakkı. Ama Müslümanların ve dindarlar. Allah dediklerinde olay bitiyor vatandaşların gözünde.

SIRADAKİ HABER