TRT dizisine Denktaş’ın danışmanından büyük isyan! Geri zekâlı mısınız?

TRT dizisi Denktaş'ın danışmanını isyan ettirdi.

TRT dizisine Denktaş’ın danışmanından büyük isyan! Geri zekâlı mısınız?

TRT'nin yeni dizisi “Bir Zamanlar Kıbrıs”ta yayınlanan bir sahnede EOKA'cı Nikos Sampson'ın KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın başına silah dayaması tepkilere neden oldu.

Denktaş'ın eski danışmanı Sabahattin İsmail “Geri zekalı mısınız?”mesajını paylaştı.

KKTC direnişinde yaşanan bazı çatışmaların, dizide çarptırıldığı yönündeki iddialar diziyi tartışma konusu haline getirdi.

"KAHRAMAN OLARAK GÖSTERİLİYOR"

Denktaş'ın eski danışmanı Sabahattin İsmail, sosyal medyada şunları yazdı: "Geri zekalı mısınız? Sampson kim ki Denktaş'ın kafasına silah dayayacak. Utanmadan bir de 'Gerçek bir varoluş hikayesi' diyorsunuz! Devlet galası bu saçmalıklar için miydi? Bu dizi varoluş mücadelemizi değil, insanları arkadan vuran sivilleri katleden eli kanlı katil Sampson'u aklama ve kahraman yapmak için mi yapıldı? Korkak katil bir yığın yalanla davası için korkmadan mücadele eden liderimiz Denktaş'ı silahla kaçıran bir kahraman olarak gösteriliyor."

İşte o mesaj:

DAHA ÖNCE DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

"TRT'nin 'Bir Zamanlar Kıbrıs' dizisinin 4. bölümünde 1963'de Lefkoşa'nın düştüğü, EOKA'nın Türk karargâhını ele geçirdiği iddia edildi. “Bu uydurmadır” diyen İsmail, aslında söz konusu olayın tam tersi şekilde sonuçlandığını yazarak, şu ifadeleri kullanmıştı:"EOKA, Türk Mukavemet Teşkilatı'nın (TMT) direnişini kırıp Türk bölgesine giremedi. Aksine stratejik 2 yüksek bina ve bir fabrikayı kaybetti. Bu uydurmaların nedeni ne."

YORUM EKLE
YORUMLAR
senaryo serhat albayrak yapmıştır.
senaryo serhat albayrak yapmıştır. - 7 ay Önce

trt izlemiyoruz sizede tafsiye izlemeyin bu atv kafasından farkı yok.halkımız devlet kanalı diye itibar ediyor ama devleti yönetenler doğru kişiler değil ki.eskiden özel sektör yerine hatta espiri vardı bir çizgifilmde orada kötü karakter herkesi radyo ile kandırıyor orada biri kalkıp diyor herkesi kandırabilirsin ama beni asla çünkü ben devlet radyosu dinliyorum diyor .şimdi devleti yönetenlerde özel şahısların kontrolü altında yani öyle bir durum yok artık.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344