TRT EBA TV canlı izle - EBA TV frekans ayarları

İlkokul, ortaokul ve lise uzaktan eğitim dersleri TRT EBA TV canlı izle linki kesintisiz haberimizde. TRT EBA TV frekans ayarları...

banner311
TRT EBA TV canlı izle - EBA TV frekans ayarları

23 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitim dersleri TRT EBA TV üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Uzaktan eğitim süresince ilkokul, ortaokul ve lise dersleri EBA TV ekranlarından canlı olarak izlenebilecek. TRT EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını dolayısıyla tatil olan okullarda uzaktan eğitim süreci 23 Mart Pazartesi günü başlıyor. Bu bağlamda öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tertip edilen TRT EBA TV kanalları üzerinden dersleri uzaktan eğitim ile takip edebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada, uzaktan eğitim hem internet hem de TRT EBA TV kanallarından canlı olarak izlenebileceği söylendi. Bunun için TRT'nin altyapısından faydalanacaklarını belirten Selçuk, 3'ü hd 3'ü sd yayın olmak üzere uzaktan eğitim derslerinin TRT EBA TV üzerinden canlı olarak takibinin mümkün olabileceğini dile getirdi.

TRT EBA TV FREKANS AYARLARI NASIL YAPILIR?

TRT EBA TV kanalı uzaktan eğitim için 23 Mart Pazartesi gününde canlı yayınına başlayacak. 

Uydu: Türksat 4A
Kanal: TRT Eğitim HD 1/2/3
Frekans: 12083 H 13750

TRT EBA TV ayrıca D-Smart, Digiturk, Tivibu, Kablonet ve TV+ gibi platformlardan da canlı olarak izlenebilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.