“TRT Genel Müdürü eşcinsel lobisinin hedefinde”

 Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, TRT Çocuk kanalındaki bir çizgi filmde “hayvana cinsel istismar” yapıldığı iftirasının arkasında eşcinsel lobisinin olduğunu iddia etti.

“TRT Genel Müdürü eşcinsel lobisinin hedefinde”

Kılıçarslan, çizgi film  iftirasının, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in Eurovision hakkında yaptığı açıklamadan sonra gündeme gelmesine dikkat çekti.

Eren’in açıklamasından hoşlanmayanların TRT’ye değil,  Disney’in, Cartoon Network’un yaptığı kimi çizgi filmlere bakmasını gerektiğini kaydeden Kılıçarslan, bu gizgi filmlerdeki sapıklıklardan örnekler verdi.

Kılıçarslan’ın bugünki yazısında konuyla ilgili kısım şöyle:

“Eşcinsel lobisi” evet… Üstelik Fransa, İngiltere, İsrail ya da Amerika’daki kadar olmasa da ülkemizde de epey güçlülerdir. Moda, sinema, medya, kültür yönetimi gibi alanlarda hatırı sayılır bir etki alanları vardır.

Malum, lobi demek sadece üyeler arası dayanışma demek değildir. Bir çeşit girişkenlikle, hatta bir çeşit agresyonla karşıtlarını yıpratmaktan tutun hak etmese bile kendilerinden olanı parlatmaya kadar geniş bir çalışma alanları vardır. Ve elbette adı konulmuş, yürüyedurdukları bir hedefleri.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’in içinde Eurovision’a da değindiği bir toplantının notlarını okurken “yarına kalmaz eşcinsel lobisi devreye girer” demiştim. Zaman şaştı biraz. 24 saatten fazla sürdü Eren’i söylediklerine pişman etme girişimleri.

Aslına bakılırsa çok aptalca bir girişimdi ama memleketin bu tip meselelerde hemen ayrışması o kadar kolay oluyor ki, istedikleri zemini hemen elde ettiler.

Girişimi anlatacağım tabii ama önce Eren’in sözlerini hatırlayalım: “Eurovision’a şu anda katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ‘aynı anda hem erkeğim hem kadınım’ diyen birini saat 21.00’de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki…”

Gelelim o acıklı girişime. Yani Eren’in sözlerinden kısa bir süre sonra TRT Çocuk Televizyonu’nda yayınlanan bir çizgi filmde “hayvana cinsel istismar” yapıldığı yaygarasına.

İlgili çizgi filmin ilgili sahnesini TRT Çocuk logosuyla defalarca izledim. Eşeğini fırtınadan kaçırmak isteyen kahramanın sahnesinden “hayvana cinsel istismar” fikri çıkarabilmek için ciddi ciddi aklınızı peynir ekmekle yemeniz gerekir. Ama ne gam! Nasıl olsa mesele TRT ve algılarını da tepkilerini de son derece kolayca manipüle edebileceğiniz bir kitleye sahip bunu haber diye yapanlar.

Birazcık insafları, vicdanları ve ahlakları olsa “çocukların cinsel oryantasyonları konusunda, güzellik anlayışları konusunda, ahlakları konusunda yapılan kimi rezillikler arayacaksanız TRT’nin değil Disney’in, Cartoon Network’un falan yaptığı kimi çizgi filmlere bakın” derdim ama boşa demiş olacağımı biliyorum. Yine de ciddiye alan olursa diye söyleyeyim. Kendini kedi zanneden ve öyle mutlu olan bir çocuk fikri mesela korkunç bir fikirdir. Cinsiyetleri bilerek tanımlanmayan karakterlerin yer aldığı Disney çizgi filmleri korkunç çizgi filmlerdir. Aşkın her çeşidinin yaşandığı Amerikan çizgi filmleri korkunç çizgi filmlerdir. Titeuf rezaletini zaten geçtik de Pokemon’a, hatta Teletabiler’e bakınca bile korkunç cinsel göndermeler bulmak mümkündür.”

YORUM EKLE