TRT hakkında suç duyurusu! Balkan Türkü soydaşlarımız ayağa kalktı!

TRT'deki skandal habere Balkan Türkü soydaşlarımız isyan etti.

TRT hakkında suç duyurusu! Balkan Türkü soydaşlarımız ayağa kalktı!

Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Bulgaristan seçimleri için çifte vatandaş olan Türklerin oy kullanmasını "Türkiye'deki Bulgarlar oy kullandı" ifadeleriyle haberleştiren TRT hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Bulgaristan’da 11 Temmuz’da yapılan seçimlere ilişkin haberde “Türkiye'de Bulgarlar oy kullandı” ifadesi kullanıldığı gerekçesiyle TRT hakkında suç duyurusunda bulundu.

Adana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği suç duyurusu dilekçesinde; Bulgaristan'daki seçimlerde oy kullanan Bulgaristan Türklerine yönelik ifadeler ile Basın Kanunu'na muhalefet, kamu görevlisinin görevi kötüye kullanma, görevi ihmal suçunun işlendiği iddia edildi.

İŞTE O HABER!

Sağıroğlu, suç duyurusu dilekçesini derneğin sosyal medya hesabından da paylaştı ve şu açıklamayı yaptı: "11 Temmuz Pazar günü gerçekleşen Bulgaristan Parlamenterler Seçimleri kapsamında devlet televizyonu olan TRT Haber, her seçimde yaptığı gibi Türkiye'de bulunan Bulgaristan çifte vatandaşlarına ‘Türkiye'de Bulgarlar oy kullandı’ diye haber yapmış, Türklere, 'Bulgar' diye hitap etmiştir.

"BALKAN TÜRKLERİ CANINI VERDİ, AMA NE DİNİNDEN..."

Maalesef Balkan Türkleri canını verdi, ama ne dininden ne de dilinden vazgeçti. Todor Jivkof'un yapamadığını, diyemediğini devlet televizyonu TRT’nin demesini esefle kınıyoruz. Balkan Türkeri’nin hakkını hukukunu her ortamda savunuyoruz ve savunmaya devam edeceğiz. Yapılan bu hadsizlik karşısında susanları da ne tarih ne de Balkan Türkleri camiamız unutmayacaktır.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Habele-Hubele
Habele-Hubele - 11 ay Önce

AKP zihniyeti ne olacak. TRT zaten çiftlik olmuş.