TRT’nin 6 saniyelik görüntüsü diline dolayan CHP’li vekilin DHKP-C sevdası

Selçuk Aydemir ve Burak Aksak'ın yazıp yönettikleri komedi dizisindeki, FETÖ’nün sohbet toplantılarıyla simgeleşen “maklube” yemeği sahnesi gösterildi.

Dizinin 4.28 dakikasında, maklubeyle iftar açılan bir sahnenin de yer aldığı görüldü.

Dizinin duyurusunun TRT1’in resmi internet sayfasındaki “programlar” bölümünden apar topar kaldırıldığı görülürken, “TRT izle” isimli resmi Youtube sayfasından da bir süre sonra kaldırıldığı görüldü.

TRT’nin bu panik anları hırsızın ışıkların yanmasındaki panik anlarına benzetildi. Daha öncede bu konularda sabıkası olan TRT’nin daha dikkatli olup bu durumlara sebebiyet vermemesi gerektiği öğrenmiş olması umuduyla….

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut da tepki gösterenlerden biri oldu. CHP’li Barut, “TRT 1'de yayınlanan 2009 yapımı 'Ramazan Güzeldir' adlı programın ilk bölümünde 'maklube' sahnesi çok dikkat çekti. Bu ne iş, mesaj nedir? İşte görüyorsunuz, kimler kimlerle beraber... Paralel arayanlar CHP'li belediyeler yerine dönüp aynaya baksın” ifadelerini kullandı.

AYNI VEKİLDEN DHKP-C AÇIKLAMASI

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut sosyal medya hesabından “Ölümleri engelleyelim, başka acılara şahitlik etmeden yaşatalım” açılması yaparak  DHKP-C’li Grup Yorum’un açıklamasına yer verdi.

Bilindiği gibi DHKP-C’li Grup Yorum üyeleri uzun zamandır açıklık grevindeler. Grup Yorum üyesi Helin Bölek , Nisan ayı başında ölüm orucunun 288'inci gününde ölmüştü.

Diğer üye  Mustafa Koçak ise 24 Nisan 2020’de acından ölmüştü.

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesinde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın 31 Mart 2015'te makam odasında terör örgütü DHKP/C üyelerince rehin alınarak şehit edilmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan Mustafa Koçak'ın açlık grevinde öldüğü bildirilmişti.

CHP, DHKP-C' li terörist Mustafa Koçak'a sahip çıktı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) mensupları, yargılama sonucu müebbet hapis cezası alan Mustafa Koçak'ın cezaevinde başlattığı ölüm orucuna destek olmuştu. 297. günün ardından bugün yaşamını yitiren DHKP-C'li Mustafa Koçak'ın hayatını kaybetmesi ardından da CHP'nin en üst düzey yöneticileri teröriste sahip çıktı.

CHP ÖLÜM ORUCUNU KUTSADI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal sosyal medya hesabından ölüm orucundan hayatını kaybeden DHKP-C'li Mustafa Koçak'a sahip çıktı.

Sarıbal paylaşımında, "Gizli tanık" ifadesiyle 'ileri demokrasinin yargısı!!!!' tarafından müebbete mahkum edildi. "Suçsuzum" çığlıkları duyulmadı. Adil yargılanma talebi için ölüm orucu başlattı. Yine kimse kılını kıpırdatmadı. Adalet diye diye öldü. #MustafaKoçak" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise yine sosyal medya hesabından "Gizli tanık ifade verdi; AKP Yargısı müebbete mahkum etti" dedi.Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'a silah temin eden Mustafa Koçak için Ağbaba "297 gündür 'Adil yargılama' talebiyle ölüm orucundaki #MustafaKoçak hayata veda etti. Katillerin, tecavüzcülerin, hırsızların serbest bırakıldığı ülkede, 'Suçsuzum' diyen 28 yaşında, 29 kilodaki Mustafa değil, Adalet öldü" diye ölüm orucunu kutsadı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 14:49
YORUM EKLE