TSK "Zeytin dalı harekatı başladı"

TSK harekatla ilgili açıklama yaptı. Operasyonun adını Zeytindalı olarak açıkladı.

TSK "Zeytin dalı harekatı başladı"

İşte o açıklama

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17:00'dan itibaren “Zeytin Dalı Harekatı” başlatılmıştır.

Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 18:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

Madem "Amerika 4.000 TIR silah verdi" diyorsu sen niçin verdiklerini gizlemek, gazeteici vantandaşını hapse atıyoysun. Düşman her geçen gün zemin kazanıyorsa, vuracaksan, vur artık!...

SIRADAKİ HABER