Tuğrul Türkşe'in ablası Çağrı Türkeş de HAYIR kampanyasına katıldı.

MHP'li muhalifler, anayasa değişikliği referandumu için 'Hayır' kampanyasını Ankara'da başlattı.

Tuğrul Türkşe'in ablası Çağrı Türkeş de HAYIR kampanyasına  katıldı.

MHP'li muhalifler, eski ve yeni milletvekilleri ile ülkü ocakları eski başkanlarından oluşan 'Hayır Platformu'nun referandum için yürüteceği 'Hayır' kampanyası, bugün Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde başladı. 

‘Türk Milliyetçileri Hayır Diyor' buluşmasına gelen partililer, davul zurna ile karşılandı. Toplantıya katılanlar, aranarak içeri alınırken, toplantı salonunun içinde ve dışında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

'Tanrı Türk'ü korusun', 'Tek adama hayır', 'Ülküm, ülkem için hayır' yazılı afişlerin yer aldığı toplantıda, 'Çırpınırdı Karadeniz' ezgileri eşliğinde Türk bayrakları dalgalandı. Kadın partililerin ellerine kına yaktığı görülürken, program öncesinde de salonda kına dağıtıldı. Toplantı öncesi, halk müziği sanatçıları konser verdi.

BAŞBAKAN YARDIMCISININ ABLASI "HAYIR" TOPLANTISINDA

Öte yandan muhalifler Sadi Somuncuoğlu, Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ, Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok, sunucunun anonsu sonrası alkışlar eşliğinde salona geldi. Muhaliflerin 'Türk Milliyetçileri Hayır Diyor' buluşmasına MHP'nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in kızı, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkşe'in ablası Çağrı Türkeş de katıldı.

Toplantıya MHP'li eski milletvekili Engin Alan'ın da katıldığı anonsu yapıldı. Çözüm sürecinde Habur Sınır Kapısında karşılanan PKK'lıların görüntüleri gösterilince salondakiler yuhaladı. Referandumda 'hayır' diyecek olanlara sosyal medyada mesaj yayınlayan Sedat Peker'e, sosyal medyadan sert bir şekilde cevap veren sol eline Türk Bayraklı kına yakan, şehit annesi 'Pakize Ana' da toplantıya katıldı. Ayrıca şehit yakınlarının, cenaze törenlerindeki tepki haberlerinin videoları da sinevizyondan gösterildi


Toplantıya Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu da katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
neval kavcar
neval kavcar - 4 yıl Önce

alparslan türkeş'ten başkasını tanımayız. mhp'den bahsediyoruz, aile şirketinden değil.