Tüm seçmenlere mesaj gönderen Berat Albayrak suç işliyor!

banner155

AKP’nin 1. Bölge milletvekili adayı Berat Albayrak tüm seçmenlere telefon yoluyla gönderdiği mesajlar büyük tepki çekmişti.

Tüm seçmenlere mesaj gönderen Berat Albayrak suç işliyor!
banner170

Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler bugün AKP 1. Bölge milletvekili adayı Berat Albayrak hakkında “kişisel verilerine" izinsiz eriştiği ve kullandığı, kişisel verilerle ilgili kuralları ihlal ettiği için suç duyurusunda bulundu. Albayrak, geçen hafta 1. Bölge’deki seçmenlere iki kez cep telefonuyla mesaj göndermişti. Pek çok yurttaş bu durumdan rahatsızlığını, izni olmadan telefon numarasına erişildiğini belirterek sosyal medyada tepki göstermişti.

Güler, bugün AKP 1. Bölge Milletvekili Berat Albayrak hakkında "Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun”un 55/B maddesinin ihlal ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

İlgili madde “iletişim araçları ve internette propaganda”ya ilişkin düzenlemeleri kapsıyor. Berat Albayrak’ın geçen hafta 1. Bölge’deki seçmenlere iki kez telefon yoluyla mesaj atmasının ardından kamuoyunda büyük bir tepki oluştu. Yurttaşlar telefon numaralarına ulaşılmış ve bu şekilde paylaşılmış olmasının “kişisel verilerin kullanımı”nı ihlal olduğunu belirterek sosyal medyada tepki göstermişti.

Albayrak’ın gönderdiği mesajlar şöyle;

- Türkiye karar verecek. İstikrar ile daha müreffeh bir gelecek için bir kez daha AK PARTİ AK PARTİ İSTANBUL 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI BERAT ALBAYRAK

-“Milletimizin refahının artması, yatırımların sürmesi ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi için Ak Parti https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1004065004813836288?s=19 AK PARTİ 1. BÖLGE MİLLET VEKİLİ ADAYI Berat Albayrak .

'KİŞİSEL BİLGİLERİ PAYLAŞILAN HERKES SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALI'

Kişisel verilere izinsiz erişim sağlayan kurumun da belirlenmesini isteyen Güler, herkesi konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
PekIYIspor
PekIYIspor - 9 ay Önce

Akp bir çeşit Ruhhastalığımıdır.?
Şekil A da görüyoruz.

Misafir
Misafir - 9 ay Önce

Bu pislik ve asalaklardan ülkemiz bir an önce kurtulmalı. Yeter artık! TAMAM.

Gonul guven
Gonul guven - 9 ay Önce

Damat vekil adayi fetocu sn arincin oglu vekil adayi 16 yilda yapacaklarini yapmaya sanki engel vardi bizlere gercekten salak gozuyle bakip arkadan guleceginizi saniyorsaniz yaniliyorsunuzzzxxx

SIRADAKİ HABER

banner151