Türk Ocaklarından İYİ Parti’ye tepki!

Türk Ocakları Adıyaman Şube Başkanı Gökhan Dursun, İyi Parti Milletvekili Ümit Özdağ'a tepki göstererek, "Türk Ocakları Türklüğün sönmez ocağıdır" dedi.

Türk Ocaklarından İYİ Parti’ye tepki!

Türk Ocakları Adıyaman Şube Başkanı Gökhan Dursun, İyi Parti Milletvekili Ümit Özdağ'ın Türk Ocakları ile ilgili sosyal medya hesabından paylaştıklarına tepki gösterdi.

Gökhan Dursan, "24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerden sonra Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın Yeni Hükümet Sistemi çerçevesinde kurduğu Bakanlar Kurulunun üyelerini kutlamak ve Türk milletine hayırlı hizmetlerde bulunmalarını temenni etmek için yayımladığımız açıklama üzerine İyi Parti Milletvekili Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından mesaj yayımladı. Mesajında, 'Türk Ocakları Türkiye Cumhuriyetini kuran fikrin ve kadronun merkeziydi. Bunu unutarak Erdoğan'ı tebrik etmek, Türk Ocağı ruhunu terk etmektir. Türk Ocakları tekrar Türk olana kadar Türk Ocakları'ndan istifa ediyorum' diye açıklamada bulundu.

Öncelikle bilinsin ki, Türk Ocaklarının, Türk Ocağını yönetenlerin Türklüğünü, Türk milliyetçiliğine bağlılığını sorgulamak kimsenin haddi değildir. Bugün Genel Merkez yönetiminde bulunanların büyük kısmı 12 Eylül öncesi dönemde, konforlu apartmanlarda değil her zaman saldırı tehdidi altındaki yurt ve okullarda ateşle imtihandan geçmiş, Ülkücü Türk milliyetçileridir. Kimseden icazetli değiliz. Siyasi hırstan da, makam ve mevki sevdasından da uzağız.

Özdağ iyi bilir ki, Türk Ocağı ilke olarak parti siyasetinin dışındadır. Kurucularımız bunu, 'fırka siyaseti ile iştigal etmemek' olarak ifade ediyordu. Türk Ocaklarının, Türk milliyetçiliğinin fikir ocağı olduğu herkesin malumudur. Türk Ocaklarının mevcut yönetimi, parti siyaseti dışında kalmak ilkesine dikkat ettiği kadar, Türklük ve milliyetçilikle ilgili her tartışmada tavrını açıkça ortaya koymaktan geri durmamıştır" dedi.

Dursun açıklamasının devamında, "16 Nisan 2017'de yapılan 'Halk Oylaması' ile Anayasa değişmiş, yeni bir sisteme geçilmiştir. Bize düşen, bu yeni dönemde devletimizi yönetenlere doğru bildiklerimizi söylemeye devam etmektir. Halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı'nı ve onun atadığı bakanları tebrik etmek, Türk Ocaklıların milli iradeye saygısının ve devlet terbiyesinin tabii bir sonucudur.

Türk Ocakları olarak bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de hem Türkiye'nin hem de Türk dünyasının meseleleri ile ilgili fikri ve kültürel çalışmalarımıza, Türk milletini ve devletini ilgilendiren her konuda doğru bildiklerimizi söylemeye, yapılan doğru işleri takdir etmeye, yanlış yapıldığını düşündüklerimizi ise eleştirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 21:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇAKABEY TÜMTÜRK
ÇAKABEY TÜMTÜRK - 3 yıl Önce

ÜMİT HOCANIN TAVRINI DESTEKLİYOR,DOĞRU BULUYORUM.TÜRK OCAKLARININ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALDIK DİYEN TÜRK DÜŞMANI ZİHNİYETİ TEBRİK ETMESİ EN AZINDAN KENDİNİ İNKARDIR. YALAKALIKTIR.

ORHAN KILIÇOĞLU
ORHAN KILIÇOĞLU - 3 yıl Önce

TÜRK OCAKLARI, SİZLERİN CİDDİ VE % 100 TÜRK DÜŞÜNCELİ OLDUĞUNUZA İNANMIYORUZ. KİM BİLİR NE HESABINIZ VARDIR

erol
erol - 3 yıl Önce

Hadi lan kutladığınız ve tebrik ettiğiniz zat hem türlüğü ve onun milliyetciliğini ayağinın altına almişti. Bende Türk ocağı kırşehir şübesi üyesi olarak istifa ediyorum.

Erdic
Erdic - 3 yıl Önce

Tebrikler Ümit hoca bunların çoğu korkak

ali tanrıkulu
ali tanrıkulu - 3 yıl Önce

ümit hocam tebrikler

Yasin Bulut
Yasin Bulut - 3 yıl Önce

TÜRK ocakları Türklüğünü kaybetmiştir yalamakla gerek yok