Türkgün Gazetesi'nden tokat gibi Bülent Arınç haberi

Türkgün Gazetesi'nden Bülent Arınç'ın hukuk ve yargıya ilişkin yaptığı açıklamalara kapak olacak nitelikte bir haberle cevap verdi.

Türkgün Gazetesi'nden tokat gibi Bülent Arınç haberi

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman yargıdaki FETÖ davalarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu. Kocaman, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in FETÖ'den yargılandığı davada beraat almasına ilişkin, "Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Karara itiraz ettik" ifadelerini kullanmıştı.

ARINÇ'TAN CEVAP

Bülent Arınç ise, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın sözlerine ilişkin yanıt vermişti.

“Sayın Başsavcı açıklamalarınız her haliyle yanlıştır. Hukuk kurallarına ve etik kurallara aykırıdır” Arınç, “Siz bu açıklamalarınızla bizlere kötü bir yeni yıl kutlaması yaptınız” ifadelerini kullanmıştı.

ARINÇ KENDİSİNİ TARİF ETTİ

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi bugün yayınladığı haberde Bülent Arınç’ın açıklamasını eleştirdi.

Gazetenin yayınladığı haberde Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın açıklamasıyla yargıyı yönlendirdiği öne süren Bülent Arınç için “Bülent Arınç farkında olmadan kendisini tarif etti” ifadeleri yer aldı.

“Arınç’tan duruma göre vaziyet” başlıklı haberde, “Arınç, siyasi kimliği yaptığı açıklamaların yargının üzerinde oluşturduğu baskıdan habersizmiş gibi konuştu” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 21:05
YORUM EKLE