Türkiye'de bulunan gizemli su kaynağı öldürüyor!

Tokat'ın Niksar ilçesinde ormanlık alandaki su kaynağı çevresinde sürekli kuş ölümlerinin görülmesi dikkat çekmeye devam ediyor.

Türkiye'de bulunan gizemli su kaynağı öldürüyor!

Tokat'ın Niksar ilçesinde ormanlık alandaki su kaynağı çevresinde sürekli kuş ölümlerinin görülmesi dikkat çekiyor. Bölge halkı yaşanan kuş ölümleri nedeniyle "Kuş geçmez" adını koyduğu gözenin araştırılmasını istiyor.

Kabarcıklar çıkıyor ama sıcaklığı normal

Niksar ilçesine bağlı Eryaba köyü ormanlık alanında bulunan su kaynağı çevresinde yıllardan beri kuş ölümleri görülüyor. Kabarcıklar çıkmasına rağmen sıcaklığı normal olan gözeye bölge halkı yaşanan kuş ölümleri nedeniyle "Kuş geçmez" adını koydu.

Muhtar araştırılmasını istedi

Eryaba Köyü Muhtarı Şerif Sözen , "Biz buraya kuş geçmez suyu diyoruz. Buranın üzerinden uçan kuşlar, buraya indiği zaman suyundan mı içiyor artık bilemiyoruz, geri kalkamıyor, ölüyor. Bazı vatandaşlarımız da buradan yaraları ve cilt rahatsızlıkları için su alıyor. Bazen de bizden isteyenlere gönderiyoruz. Ben 63 yaşındayım bu su böyle, benden önce de böyleymiş. Burada kuşu öldüren su bizi de öldürür. Buranın araştırılmasını istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE