Türkiye'de coronavirüs vakası 5'e yükseldi

Avrupa'da etkili olan coronavirüs salgınına yakalananların sayısı ülkemizde 5'e kadar yükseldi. Fahrettin Koca açıklamasında Türkiye'de görülen 5 coronavirüs vakasının da birbiriyle bağlantılı olduğunu sözlerine ekledi.

banner311
Türkiye'de coronavirüs vakası 5'e yükseldi

Avrupa'da hızla yayılan coronavirüsü vakası sayısı Türkiye'de 5'e kadar yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada hastalardan ikisinin solunum sıkıntısı çektiği belirlendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizde coronavirüs salgınından etkilenenlerin sayısını 5 olarak açıkladı. Coronavirüs zirvesi sonrasında ortak bir basın toplantısı tertip eden Koca, her türlü gereken önlemlerini aldıklarını söyleyerek vatandaşları bir kez daha uyardı.

Koca, ilk iki vakaların önemli bir odak noktası olduğuna işaret ederek 3 yeni tanı daha belirlediklerini ve bununla beraber coronavirüsten etkilenenlerin sayısının 5'e yükseldiğini dile getirdi.

5 vakanın da birbiri ile bağlantılı olduğunu ifade eden Koca, sonuç alınana kadar da tedbiri kesinlikle elden bırakmayacaklarını belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.