Türkiye'de ilk defa kuruluyor! ''Milliyetçi Alevi Bektaşi Kültür Dernekleri''

Cumhuriyet tarihinden bu yana belki de hiç kimsenin cesaret edemediği bir proje başlattılar.

Türkiye'de ilk defa kuruluyor! ''Milliyetçi Alevi Bektaşi Kültür Dernekleri''

Ülkemizde 'Alevilik' denince akla direk sol hareketler gelir.

Belki de Sol'un Alevi soydaşlarımızı istismar etmesi ve Alevilerin de Solcu olan kesiminin daha çok bilinmesi, Türk Milliyetçiliği fikriyatı ile Alevileri birbirine uzak göstermiştir.

Ancak bu olgu tamamen yıkılacak gibi görünüyor.

Köşe Yazarlarımızdan Fırat Kürşad AKTEN, Türkiye'de ilk kez kurulacak olan ve Türk Milliyetçiliği ile Aleviliği yan yana aynı hedefe yürütecek olan bir dernek kuruyorlar:

''MİLLİYETÇİ ALEVİ BEKTAŞİ KÜLTÜR DERNEKLERİ''

Konu ile Alakalı Açıklama Yapan Akten Şunları Kaydetti:

'' Osmanlı döneminden bu yana maalesef ki milletimiz büyük bir ayrışmaya girmiştir. Özellikle Şah İsmail ve Yavuz Selim arasında ki savaşla zirveye taşınan Alevi Sünni ayrışması, ne hazindir ki 21. yüzyılda da halen devam etmektedir.
2020 yılına geldiğimizde Alevi hareketleri maalesef ki 'Sol Fraksiyonlar' ile anılmakta özellikle de belli bir kesim sanki Alevilerin tamamı solcu veya Komünistmiş gibi bir algı oluşturmaktadır.

Buna keza, Alevilik ile alakası olmayan zümreler kendine Alevi maskesi takarak Aleviliğin içini boşaltmakta ve Alevileri topluma yanlış tanıtmak istemektedirler.
Alevilik ve Türklük üzerinde yüzyıllardır oynanan oyun devam etmekte ve şiddetini de giderek arttırmaktadır.

Örneğin 27 Mayıs 1915'de Başlatılan 'Ermeni Techir'i ile Osmanlı topraklarını terk etmek istemeyen Ermeniler özellikle Türkiye'mizin doğu bölgesinde kendini ''Alevi'' veya ''Kürt'' olarak lanse etmiş ve Osmanlıdan gitmemek için kendilerinin 'Alevi' olduğu yalanına başvurarak bu topraklarda kalmışlar ve bu maske altında 'Gizli Ermenicilik'' yapmışlardır.
Kendine Kürt Alevisiyim diyenlerin aslında köklerinin Alevi olmaya müsait olmadığını, Alevilik ateşini Türklük aşkıyla Yakan Hoca Ahmet YESEVİ'nin öncülüğünde Türkmenlerin başlattığı ve Alevi-Bektaşi Kültürünün Yolbaşçılarının Türkmenler olduğu düşüncesinden hareketle, Bir İnsan Kürt Alevisiyim diyorsa ya Gizli Ermenidir yada zamanla Öz benliği unutturulmuş, kendini Kürt veyahut başka bir millet zanneden Türkmen olduğunu biliriz.

Aleviliğin özünün kaybettirilmesi ve içinin boşaltılmak istenmesinde ki büyük sorunlardan birisi de, Bırakın Alevi-Bektaşi olmayı Müslümanım diyen hiç kimsenin yapmayacağı cahilce söylemlerdir.
Haşa ''Peygamberlik Ali'ye Geldi de, Cebrail Yanlışlıkla Muhammed'e Verdi'' diyecek kadar İslam'dan ve dinden bir haber cahillerin bunu bilgisizlikten değil ise hainlikten, İslama ve Aleviliğe zarar vermek istedikleri için söylemleştirdiklerini de biliyoruz.
Bu gibi fitneleri Aleviliğin içinden uzaklaştırmak için mücadele edeceğiz.

“CEM EVLERİ, ALEVİLİĞİN BEL KEMİĞİDİR”

Cem Evleri hem İbadethane hem de Yüksek Vasıflı Türk-İslam Şuurunun Feyz Hanesi ve Tarikat Kapısıdır. Cem Evleri, Vatanın Bölünmez bütünlüğünün yegane simgesidir.
Ancak bugün baktığımızda Ülkemizde maalesef bazı Cem Evleri'nin siyasallaştığını ve DHKP-C, TİKKO gibi örgütlerin ve hatta Terör Örgütünün Siyasi Uzantısı HDP'lilerinde içine sızdığını görüyoruz.
Milliyetçi Alevi Bektaşi Kültür Dernekleri'nin en büyük kuruluş amacı da Türk Devleti'ni tanımayan, Şehit Kanları ile Bezenmiş al bayrağımızı gönderden indirmek isteyen, Vatanın ve Milletin Bölünmez Bütünlüğüne göz dikmiş gafilleri Alevi Hareketlerinin içinden def etmektir. Mücadelemiz zor ve çetindir.
Daha derneğimiz kuruluş aşamasında iken bile, irili ufaklı tehditler gelmektedir. Ancak hiçbir tehdit ve şer odağı bizleri yolumuzdan çeviremeyecektir.

Derneğimizin Genel Merkezi Bursa'da Olacak 2023 yılına kadar Türkiye'nin her ilinde faaliyete girecektir.
Şuan da kuruluş aşamamız devam etmekte yasal prosedür ile alakalı çalışma yapmaktayız. Allah nasip ederse, 30 Ağustos Zafer Bayramına atıfta bulunarak, hizmet binası açılışımızı da 30 Ağustos olarak düşünmekteyiz.

''YAVUZ'DA BİZİMDİR ŞAH İSMAİL'DE BİZİMDİR.

Osmanlı Padişahları da bizimdir, Mustafa Kemal Atatürk'te bizimdir.
Dökülen kanda bizimdir, Türklük ve İslam için verilen canda'' söylemiyle çıktığımız yolda, Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.
Hakk Muhammed Ali Aşkına, önümüze çıkan tüm engelleri aşarak, Aleviliğin Türklük olduğunu tüm dünyaya öğreteceğiz'' dedi..

Kuruluş aşamasında olan Derneğin Başkanı Fırat AKTEN Kimdir?

1987 İzmir Doğumludur. Erzincan Tercan Kökeninden gelen, ülkenin her bölgesine göç etmiş ve en büyük Alevi sülalelerinden biri olan ERDEM'ler ve KALKAN'lar olarak bilinen sülalenin mensubudur.

İlkokul çağlarından itibaren ailesi vesilesiyle Ülkü Ocakları ile tanışmış, Gebze, İnegöl ve Bursa Ülkü Ocakları Yöneticiliği ve 1 Kasım seçimlerinde'de Başbakan Davutoğlu'nun ''Ülkücüler Sivas'ın ötesine geçemiyor'' söylemine tepki olarak MHP Hakkari Milletvekili Aday Adaylığı yapmıştır.

2013 Yılında, açılım süreci politikası döneminde Diyarbakır'da düzenlenen ve Barzani'nin de katıldığı Şiwan Perver konserinden ötürü dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a dava açan ilk ve tek kişidir.

2016 Yılında Alevi Bektaşi Dernekleri Genel Merkez Yöneticiliği görevinde bulunmuştur.
 

YORUM EKLE