Türkiye'de internetten en çok satın alınan ürün hangisi?

Related Digital'in araştırmasına göre 2021’in başından itibaren Türkiye’de online ortamda en çok sipariş edilen ürünleri duyduğunuzda çok şaşırcaksınız...

banner311
Türkiye'de internetten en çok satın alınan ürün hangisi?

Sputnik‘te yer alan Related Digital araştırmasına göre 2021’in başından itibaren Türkiye’de online ortamda en çok sipariş edilen ürünler aktarıldığı kadarıyla ayçiçek yağı, akıllı süpürge ve Bluetooth kulaklık oldu. Aynı araştırmaya göre Mont, bot çizme satın alımlarında da yüzde 80’lere ulaşan artış yaşandı. En çok online alışveriş yapan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kocaeli ve Adana oldu. Yapılan araştırma hepsine ek olarak online market alışverişlerinde ortalama 22 ürünün alındığını ve ortalama 195 lira ödendiğini de ortaya koydu. Online market alışverişlerinde en çok satın alınan ürünler ise bakliyat, bisküvi ve şekerleme, meyve olarak muz, portakal, mandalina, sebze olarak ise patates, havuç ve limon olarak sıralandı. 


Ayçiçek yağı dikkat çektiBurada özellikle ayçiçek yağı öne çıkıyor. Özellikle son dönemde fiyatı inanılmaz oranda artan ayçiçek yağı, kişilerin internet üzerinden çok üzücü şekilde indirim kovaladıkları temel ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Listede Bluetooth kulaklığın yer alması ise bir sürpriz oluşturmuyor çünkü kablosuz kulaklıklar uzun zamandır çok talep görüyor. Akıllı süpürge modelleri ise özellikle Xiaomi’nin Türkiye’ye getirdiği fiyat-performans modelleriyle öne çıkıyor. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.