Türkiye organ mafyası cennetine döndü

Uluslararası organ ticareti sınırımızda yaşanan iç savaş nedeniyle had safhaya ulaştı.

banner311
Türkiye organ mafyası cennetine döndü

Organ ticaretinin en fazla yapıldığı ülke ise İsrail

Uluslararası organ ticareti sınırımızda yaşanan iç savaş nedeniyle had safaya ulaştı. Organ ticaretinin en fazla yapıldığı ülke ise İsrail…

Filistin topraklarını işgal eden terörist İsrail’in yaraladıkları ve katlettikleri Filistinlileri, sözde insanî yardım maksadıyla Siyonist hastanelere götürerek organlarını çaldığı, daha sonra da otopsi yapılmış süsü verdiği de biliniyor. Suriye’deki iç savaş nedeniyle yoksul duruma düşen halkta organ kaçakçıların iştahını kabartıyor.

HEDEF TÜRKİYE’DEKİ MÜLTECİLER

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri ‘Organ Kaçakçılığı’ ve ‘Dolandırıcılık’ yaptığı gerekçesiyle INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan İsrail uyruklu Boris Wolfman, Tayland’ın başkenti Bangkok’tan geldiği sırda İstanbul’da yakalanarak gözaltına alınmış,

Wolfman’ın içerisinde bulunduğu organ çetesinin daha önce Kıbrıs ve Ortadoğu’da organ ticareti yaptıkları kaydedilirken Türkiye’de de bu faaliyetlere başladıkları ve yeni hedeflerinin ise Türkiye’deki mülteci Suriyeliler olduğu ortaya çıkmıştı.

Çetenin Wolfman aracılığıyla özellikle zor durumdaki Suriyeli mültecilerin organlarını almak için bazı Suriyelilerle de bağlantı kurduğu tespit edilirken, büyükşehirlerdeki küçük özel hastanelerde de bu tür operasyonlar için altyapıyı hazırladıkları da öğrenildi.

İsrail’de ‘Cennetin adıyla’ (Leshem Shamaim) adlı bir şirket kuran ve ‘hayat kurtar’ www.justsavelives.com adresinden organ nakline yardımcı olma iddiasıyla işlerini yürüten Volfman, ‘Ben Tanrı’nın bana verdiği görevi yapıyorum’ diyecek kadar sapkın bir isim.

ÇALINAN ORGANLAR BM RAPORUNDA

Filistin topraklarını işgal eden terörist İsrail, katlettikleri Filistinlileri, sözde insanî yardım maksadıyla hastanelere götürerek organlarını alıyor, ardından otopsi yapılmış süsü verilerek iade ediyor. Katledilen ve yaralanan Filistinlilerin özellikle de gençlerin sağlam organlarının Siyonist hastanelerde çalınmasının ilk olmadığı, daha önce BM’ye sunulan raporlar hakkında gerekli yaptırımların yapılmadığı da rapor edilmişti.

Türkiye, Suriye’ye kapılarını açmasıyla organ kaçakçılığı konusu giderek büyüdü. 2011’de özellikle Hatay bölgesinden çok sayıda şikayet geldi. Birçok Suriyelinin organları alındıktan sonra öldürüldüğü ve cesetlerinin Suriye tarafına atıldığı bilgisi geldi. Hataylı yetkililer, teröristlerin organ kaçakçılığı yaptığı konusundaki şikayetleri görmezden geldi. Özellikle son dönemde İsrailli kişilerin Türkiye ve Kuzey Irak’ta yoğun faaliyetleri dikkat çekti.

KİMSESİZ ÇOCUKLAR HEDEFTE

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Sözcüsü Said Mamuzini, IŞİD’in Musul’da organ ticareti yaptığını ve bunun için bir hastane açtığını bildirdi. Örgütün organları fakirlerden alıp zenginlere sattığını söyleyen Mamuzini, IŞİD’in aldığı rehinelere organ bağışı yapmaları durumunda erken salıverme sözü verdiğini de söyledi.

Çatışmalarda ailesini kaybeden ve kimsesiz kalan çok sayıda çocuğun ya kandırılarak ya da zorla kaçırılarak organlarının çalınıyor.

İKİ YÖNTEM KULLANILIYOR

Organ mafyası iki yöntemle böbrek buluyor. Birincisi Suriye’de zorla alınan organlar. Büyük paralar karşılığında bu kişilerin organları mafyaya satılıyor. Organı alınan kişi öldürülüp bir yere atılıyor. Bölgede hiçbir kontrol yapılmadığı için olay soruşturulmuyor. İkinci yöntem ise Suriye’de yaşanan terör olayları nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalan yoksul Suriyelilerden satın alınan organlar.

Organ nakli şu anda özellikle Erbil, Süleymaniye’deki hastanelerde yapılıyor. Zengin hastalar Avrupa ve diğer bazı ülkelerden uçakla Erbil ve Süleymaniye’ye götürülüyor. Orada nakil yapılıyor. Sonra da ülkelerine dönüyorlar.

Türkiye’de uygun böbrek bulunduğunda böbrek naklinin maliyeti 300 bin dolara kadar ulaşıyor. Ama yoksul Suriyelilerden 3-5 bin dolara böbrek alınıyor. Suriyelilerde kayıt falan da olmadığı için hasta ölse bile kimsenin umurunda olmuyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.