Ücretsiz maskeler hangi eczanelerden dağıtılacak?

Eczanelerden ücretsiz maske dağıtımına ne zaman başlanacağı ve bu ücretsiz maskelerin nasıl alınacağını vatandaşlar merak etmeye başladı.

banner311
Ücretsiz maskeler hangi eczanelerden dağıtılacak?

Koronavirüsle mücadelede ücretsiz maskelerin eczanelerden ne zaman ve nasıl alınacağı merak konusu olurken bu sorulara İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Sarıalioğlu cevap verdi. Sarıalioğlu, ücretsiz maskelerin bugünden itibaren dağıtılmaya başlanacağını söyleyerek Sağlık Bakanlığı tarafından 20-65 yaş arası vatandaşların cep telefonlarına bir kod gönderileceğini ve daha sonrasında da TC kimlik no ile eczanelerden ücretsiz maskelerin alınabileceğini söyledi.

ÜCRETSİZ MASKELER NE ZAMAN VE NASIL ALINACAK?

Sağlık Bakanlığı önce 20-65 yaş arası vatandaşların cep telefonlarına bir kod gönderecek. Vatandaşlar daha sonra aldıkları bu kodla beraber TC kimlik numaraları ile herhangi bir eczaneye giderek ücretsiz maskelerini alabilecek. Bugünden itibaren de vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı başlayacak.

Ankara'da ise bugünden itibaren Sağlık Bakanlığı tarafından maskelerin ulaştırılacağı ve eczanelerden dağıtımına başlanabileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 12:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.