Ülkü Ocaklı Genç TRT’deki Kur'an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nı seyredenleri mest etti

Türk İslam davasını yaşamak ve yaşatmak adına, kurulduğu günden bu yana eğitim veren ve farklı alanlarda başarıyı hedefleyen Ülkü Ocakları, her platformda kendisini göstermeye devam ediyor.

Hem dini hem de pozitif ilimlerde gelişmeye ve yetişmeye gayret eden hedefleyen Ülkü Ocaklı gençler, "Bir elinde bilgisayar, diğerinde Kur'an olsun" parolasından taviz vermeden eğitimlerine devam ediyor.

TRT ekranlarında yayınlanan “Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasına” katılan Ülkü Ocaklı Şaban Gül bunun en güzel örneği oldu.

Adana'nın Karaisalı İlçesinde yaşayan Şaban Gül, Adana Ülkü Ocakları'nın azimli neferlerinden biri. Katıldığı Yarışmada Ülkücü camiayı gururlandıran Şaban Gül, bir kez daha Ülkü Ocakları ruhunu göstermiş oldu.

Sunucunun “Hafız olmak nerden aklına geldi” sorusu ve gelişen sohbette Ülkü Ocaklı olmanın gururunu içinde yaşatan Şaban Gül kulakların pasını sildi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım yaptığı paylaşımda "Adana - Karaisalı Ülkü Ocakları teşkilatımızdan Şaban Gül, TRT 1 ekranlarında yayınlanan "Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışmasına" katılarak Ülkü Ocaklarından yetişen gençlerin her alanda başarılı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Kendisine yarışmada başarılar dilerim." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Karaisalı Ülkü Ocağı twitter hesabından “Ocağımızın gençlerinden Şaban Gül kardeşimiz, TRT 1 ekranlarında yayınlanan "Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışmasına" katılarak ilçemizi en güzel şekilde temsil etmiştir. Başarılarının devamını dileriz.” paylaşımı yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
iyi hoş da
iyi hoş da - 8 ay Önce

bizim insanımız arapça bilmediği için kuranı anlamak yerine sadece süslü okumasına odaklanarak en büyük hatayı yapıyor.Allah kuran okuyun derken nasıl anlıyorsunuz.faraza Allah şekpirin kitabını oku dese adamın kitabını ingilizce dilinde anlamadan şiirsel ilahi şeklindemi okuyacaktık.normalde bir insan bir insana kitap tavsiye ederken şu kitap çok iyi kanka sana çok şey katar desek bu kitap yabancı dilde ise onu anlamadan okumakmı gerekiyor.bir yayını kendi dilini öğrenip okumak daha iyidir ama öyle bir fırsat yoksa kelamından ziyade manasını bilerek okunmalıdır.tamam güzelde okunsun ama bunu birileri kendilerine rant elde aracı olarak kullanabilir.kuranda diyor zaten Allahın ayetlerini az bir menfaat karşılığı satmayın diye.hoca yokmuş gibi erdoğanda kuran okuyor adalet bakanıda neden milletten oy devşirmek için yani siyasi rant için sonra gelsin ihaleler.manasını bilse uygulasa oda yok.

Turkoglu
Turkoglu - 8 ay Önce

ALLAH in kelamini yarisma konusu yapilamaz sayin habererk siz bari yapmayin


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344