Ülkücü Hareketin Babası

MHP Genel Başkan Yardımcısı, MHP İstanbul Milletvekili Semih Yalçın sosyal medya hesabından “Baba Günü” mesajı yayınladı.

Ülkücü Hareketin Babası

Yalçın mesajında “Türk kültüründe, Türk toplum ve aile yapısı içinde baba kavramının hususi bir yeri vardır. Baba adam, fakir babası, fikir babası gibi nice tabire kazandırdığı zengin anlamların yanında; bir de liderlerin, başbuğların icra ettiği büyük işlevi tarife katkıda bulunur.

Buna en çarpıcı misal, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin konumudur. O, Ülkücü camia için “Hareketin Babası”dır. Babalar Günü vesilesiyle Sayın Genel Başkanımıza uzun, hayırlı ve sağlıklı bir ömür diliyor, “Allah onu başımızdan eksik etmesin.” diyorum.

Genel Başkanımızın şahsında bütün babaların bu özel gününü yürekten kutluyor; “Bütün hanelere baba şefkatinin verdiği güven ve beka hissi, baba sevgisinin huzuru yağsın.” diyorum.

Her can ölümü tadacaktır. Bu bir ilahi emirdir. Emr-i ilahî; gölgeleri hanelerimizin üzerine bir rahmet ve şefkat bulutu gibi düşse de, -her ölümlü gibi- babalarımız için de geçerlidir. Yüce Allah, ebediyete irtihal eden bütün babaların mekânını cennet etsin.

“Herkes ölecek yaştaymış”. Bu gerçekliğe iman ettik. İlahi buyruk gereğince Babam Kâmuran Bey 57 yaşında, oğlum Turan İlteber de 33 yaşında göçtü beka âlemine...

Onlar, sağlıklarında müşfik ve fedakâr birer babaydılar. Geride acılı ama mütevekkil bir baba, yüreği közler içinde evlatlar bırakarak fena âlemini terk ettiler. Lakin onların sevgisi terk etmedi yüreğimizi…

Ölüm; geçici dünya hayatında iman eden herkes için ebedi şeb-i arustur. Hepiniz O’na döndürüleceksiniz.” ayetinin hikmetince; Hakk’a rücudur, kavuşmadır. Ölüm; fani beden için son, baki ruh için yeni ve güzel bir başlangıçtır. Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Hz. Peygamber?” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 14:45
YORUM EKLE