Üsküdar’daki İYİ Parti saldırısı hakkında açıklama!

banner170

İstanbul Üsküdar'da çoğunluğu kadın görevlilerden oluşan İYİ Parti seçim standına saldırı gerçekleşmişti. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan olayla ilgili açıklama geldi.

İYİ Parti'nin İstanbul Üsküdar'da dün akşam saatlerinde seçim çalışması yapan üyelerine saldırı düzenlenmişti.

Üsküdar meydanda standını toplamaya hazırlanan 3'ü kadın toplam 5 İYİ Partili yaklaşık 20 kişi tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştı.

Kadın görevlilere yapılan saldırı sonucu 1 kişi de yaralanmıştı.

Saldırganlar arasında silahlı olan bir şahıs İYİ Parti stant görevlisini bir kadını ölümle tehdit ettiği öne sürülmüştü.

"BAĞCILAR'IN SALDIRISININ BENZERİ YAŞANDI.

Olay sonrası İYİ Parti İl Başkanı Ersin Beyaz yazılı açıklama yaptı. "Gerilimden bunalmış milletimize sakinliğimiz ve samimiyetimiz ile umut olmuş bir cesurlar hareketiyiz" diyen Beyaz, "Ne var ki bu sakinlikten, bu sorumlu duruşumuzdan rahatsız olanlar var belli ki.. Daha önce yaşanan elim hadisenin bir benzerini bu kez Üsküdar'daki arkadaşlarımız yaşadı" ifadelerini kullandı.

"KADINLARIN TARTAKLANIP, TEHDİT EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ"

Saldırıda partili kadınların da hedef alındığını vurgulayan Beyaz, "Özellikle de CESARETİMİZİN KAYNAĞI KADIN PARTİLİLERİMİZİN tartaklanıp tehdit edilmesi kabul edilemez. O kadınlar ki kararlılıkları, çalışkanlıkları, adanmışlıkları ile yiğitliğin, yürekliliğin dersini verirler. Biz, memleketimiz için sorumlu davranmaya devam edeceğiz.. Ve tabii yasal olarak olayın takibini ve gerekeni yapmaktayız. Arkadaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Memleketin huzura duyduğu ihtiyacın farkındayız. Bu huzuru sağlamaya da kararlıyız.. Bu yüzden 'Hep hukuk, ille de hukuk' diyoruz. Bu duruştan rahatsız olanlar, üzgünüz ancak rahatsız olmaya devam edecektir" diye belirtti.

ÇARŞAFLI PROVAKATÖRLERE DİKKAT!

Öte yandan İYİ Parti İstanbul il yöneticisi Beyza Tufan, sosyal medya hesabından, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu ve "dikkatli" olunmasını istedi.

Beyza Tufan'ın açıklaması şu şekilde;

Az önce dün saldırıya uğrayan Üsküdar standımızdaydım.

"Biz oradayken çarşaflı bir kadın standımıza geldi ve "Sizin yüzünüzden namazımı kılamadım, bangır bangır müziği açmışsınız, camide herkes size beddua etti" dedi.

Arkadaşlarımız hemen tatlı dille kadına müziğin bizden gelmediğini, bizim namaz saatinde sesi kıstığımızı, onları rahatsız eden o sesin AKP standından geldiğini izah etti. Hatta sesi kısmaları için AKP stant görevlilerini uyardığımızı fakat dikkate almadıklarını söylememizin ardından köşeye sıkışan kadın, gürültüyü AKP'nin yapmasına rağmen arkadaşlarımıza bağırmaya ve söylenmeye devam etti.

Geçenlerde Temel Karamollaoğlu'na gelen çarşaflı kadını hatırlayın. Havuz medyası o görüntüleri kendilerine göre yayınlayıp Temel Beyi ne kadar zor duruma soktular. Çarşaflı kadınlar üzerinden provokasyon yapıp malzeme çıkarıyorlar. Bugün bizim standımıza gelen o çarşaflı kadın da böyle bir amaçla gönderilmiş olabilir, arkadaşlarımızın itidalli yaklaşımı sayesinde olay büyümedi.

Bu tarz provokasyonlara karşı hepimiz dikkatli olalım..."dedi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selcuk
Selcuk - 11 ay Önce

bence bu sefer şikayetci olunmalı ve sikayet geri alınmamalıdır..özellikle silahla gelen ve tehdit eden şahıs için şikayetten vazgecilmemeli..Çünkü daha önceki saldırıda sikayetten vazgeçilmesi ve saldırgan kişilerin serbest bırakılması bunlara cesaret verdi..diğerleride bunu görünce '' nasıl olsa bizide salarlar diyerek '' saldırıyorlar..eğer şikayetten gene vazgecilirse bunlar gibi baskalarıda bu saldırılara devam edicekler.ama bu sefer davacı olunursa ozellıkle tehdit eden hapis yiyicek ve bunları azmettirenlerde tekrar boyle şeyler yapılması için adam bulamıyacaklar..bu cok önemlidir !!! hepsinden davacı olsunlar ve kesinlikle sikayeti geri almasınlar parti olarak !!!!

Adem Gür
Adem Gür - 11 ay Önce

bu tür saçma sapan davranışlarla kadını büyütüp bugünlere getirdiniz.

vatandaş
vatandaş @Adem Gür - 11 ay Önce

Adem gür isimli mahlukat.... istersen buna benzer şeyler senin anannın bacının kızının karının başına gelsin şöhret olsun anan bacın kızın karın ne dersin......bacın anan karın kızın şöhret olur

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151