Vatan Partisi'nin çözümü: Dolar yasaklansın!

Vatan Partisi, doların 13.50, euro'nun 15.23 liraya ulaşmasının ardından serbest piyasa rejimine son verilmesi çağrısında bulundu. "Dolar yasaklansın" dedi.

Vatan Partisi'nin çözümü: Dolar yasaklansın!

Vatan Partisi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiyle ilgili açıklamaları sonrası döviz kurlarında yaşanan tarihi yükselişin ardından resmi sosyal medya hesabında bir mesaj yayınladı.

İşçi Partisi'nin geçmiş eylemleri ve Doğu Perinçek'e ait görüntülerin de yer aldığı paylaşımda "Hep söyledik yine söylüyoruz: Dolar yasaklansın! Türkiye'de Türk Lirası! Serbest piyasa rejimine son! Kontrollü planlı ekonomi! Tek çare Üretim Devrimi!" dendi.

NE OLMUŞTU?

Tarihe 'Kara Salı' olarak geçecek salı günü, Türk lirasında bir süredir devam eden değer kaybı hızlanmıştı. Dolar ve euro, tarihi zirvelerini yenileyerek sırasıyla 13.50 ve 15.23 seviyelerine yükselmişti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru bir öneri ama zor
doğru bir öneri ama zor - 2 hafta Önce

tl değer kazanması için kimse mevduatında dolar bulundurmamalı dışarıdaki adam ihracat ithalat yapacaksa ülke içinde tl kullanmalı fakat hükümetler kafasına göre para basıp enflasyona uğratacaksa insanların dolar altın almakta haklılar hem vergi al hemde paradan çal oh ne ala memleket dış ülkeler türkiyeyi kıskanıyorsa bundan kıskanıyordur.

hep aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemk.
hep aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemk. - 2 hafta Önce

bunlar 70 lerde denendi sonra 80 darbesi bahane edilerek tl devalüe edildi tlden çalmadan denk bütçe falan olursa olur değilse insanların parasını koruma ihtiyacını engelleyemessiniz karaborsaya düşerse daha zor olur.hükümetler halkına güven verse zaten tl nin değeri artar.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344