...ve TRT bombayı patlatır! “Can Güvenliğimiz Yok!”

Muharrem İnce'nin mitinglerinde hedef gösterdiği TRT, yazılı bir açıklama yaparak iddialara yanıt verdi.

...ve TRT bombayı  patlatır! “Can Güvenliğimiz Yok!”

Açıklamadaki "Can güvenliğimiz yok" ifadesi ise dikkat çekti.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, seçim çalışmalarına az yer verildiği gerekçesiyle yaptığı eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. TRT, "Muharrem İnce'ye 13-20 Mayıs tarihlerinde 125 dakika, haber bültenlerinde 82 dakika yer verildiğini açıkladı.

Yapılan yazılı açıklamada vurgulanan "Can güvenliğimiz yok" bölümü ise dikkat çekti.

TRT'den yapılan açıklama şöyle:

Seçim meydanlarında TRT Kurumuna ilişkin ortaya konulan yanlış bilgi, suçlama ve tehditleri üzüntüyle takip etmekteyiz. Türkiye'nin siyasi tarihinde pek çok ilkin gerçekleşeceği 24 Haziran Seçimleri öncesinde kasıtlı olarak içine çekilmeye çalışıldığımız ve kamuoyunu yanlış yönlendiren bu tartışmalara prim vermemek adına bugüne kadar sessiz kalmayı tercih ettik. Ancak, suçlamaların tehdit boyutuna varması, provokasyona dönüştürülmesi ve ardından TRT çalışanlarına saldırıların başlaması üzerine bu açıklamanın gereği doğmuştur. Bu çerçevede, çalışanlarımızın can güvenliğinden endişe ettiğimizi belirtmek durumundayız.

"HEDEF TAHTASINA KOYULUYORUZ"

TRT Kurumu, kamu yayıncısı olmanın getirdiği birtakım kurallara bağlı olarak yayıncılık yapmaktadır. Yaklaşan 24 Haziran Seçimleri öncesi, bazı siyasiler TRT üzerinden başlattıkları polemiğe ısrarla devam etmektedir. Birçok ülkede milyonlarca izleyicinin buluşma noktası olan TRT, miting meydanlarında seçim malzemesi haline getirilerek âdeta hedef tahtasına konulmaktadır. Cumhurbaşkanı olma iddiasıyla çıktıkları milletin huzurunda ağırlıklı olarak TRT'yi eleştiren bazı siyasilerin, Kurumumuz üzerinden siyasi bir gündem belirleme çabası içinde oldukları görülmektedir. Cumhurbaşkanı adayı Sayın Muharrem İnce seçim kampanyasına başladığından bu yana TRT ile ilgili sayısız iddia ve ithamda bulunmuştur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Necati tekin
Necati tekin - 1 yıl Önce

Neresi yanlış akp nin yalaka medyası yüreğiniz varsa akşener ı canlı yayınlayın

Halkın Sesi
Halkın Sesi - 1 yıl Önce

Hedef olman Milletin parasıyla yandaş ve besleme propagandası algı operasyonu yapıyorsunuz Ben TRT yi kanal listesinden sildim

mvat
mvat - 1 yıl Önce

Sizler yalancısınız .neden Meral Akşene'ri hiç göstermiyorsunuz ? Muharem İncenin dakikalarını açıklamışsınız birde Tayibin dakikalarını açıklasanıza.

Hulya
Hulya - 1 yıl Önce

Gorunen koy kilavuz istemez haksizliklariniz yolsuzluklariniz gozler onunde apacik simdi magdurmus gibi yapmak sahibinin sesi icin komiktende ote kocaman bir yalan

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Ee, şikayetlere cevap nerde, eşit yayın hakkı veriyormusunuz? Yalakalar

selman nuri gerçeksever
selman nuri gerçeksever - 1 yıl Önce

TRT Kurumu, kamu yayıncısı olmanın getirdiği birtakım kurallara bağlı olarak yayıncılık yapmamaktadır. Bu kurum anayasayla belirlenmiş vazifesi gereği tarafsız olması gerekirken, tüm uyarılara, tepkilere ve dikkat çekmelere karşın bir partinin yayın organı gibi çalışmaktadır.

Mustafa Sezer
Mustafa Sezer - 1 yıl Önce

TRT suçlusun, çok yanlısın. Şimdide can güvenliğimiz yok ithamını kullanıyorsun Kim inanır sana. Ayıp yahu

hta
hta - 1 yıl Önce

En sonunda siyaset sahnesinedealenen indiniz 117 saate karsilik 9saat yerverdiginizde sadece siritiyordunuz dsstlerce akp nin bakanlar kurulunun kufre varan hakaretlerini yayinlarken .kilivdarogluns kursun atildi .onune kursun kondu mitinglrtde hakarete


SIRADAKİ HABER