Whatsapp kullanıcılarına panik yaratılıyor!

Whatsapp , Twitter, Facebook gibi yurt dışı bağlantılı platformlara gelecek olan denetim, insanlarda ‘’her şeyimizi okuyacaklar’’ algısına sebep oldu lakin bu yasa böyle bir şey değil.

banner311
Whatsapp kullanıcılarına panik yaratılıyor!

Whatsapp ,Twitter, Facebook gibi yurt dışı bağlantılı platformlara gelecek olan denetim, insanlarda ‘’her şeyimizi okuyacaklar’’ algısına sebep oldu lakin bu yasa böyle bir şey değil.

TBMM’ye bu teklifi sunan MHP Tokat Milletvekili Avukat Yücel Bulut’un açıklaması şu şekilde: ‘’Olası bir iftira, taciz vb konularda şikayet üzerine, Türkiye’de bu platformların büroları olmadığı için, yurtdışına gönderilen mahkeme kararı yeterli olmuyor ve yüzde 100 bilgi alamıyoruz. Dolayısı ile bu sosyal medya platformlarının Türkiye’de büro açma mecburiyeti gerekiyor. Çünkü veri tabanları burada olunca, mahkeme kararları mecburen uygulanacak veya kısıtlama getirilecek.’’

Fuat Avni’yi hatırlayalım. Senelerce devlet aleyhinde  ses kayıtları paylaştı ve bulunması uzun sürdü. Bu yasa aslında bu tarz anonim hesaplara veya taciz içerikli hesaplara  gelecek. Hatırlarsanız Netflix içinde aynı endişeler vardı. Ancak hiçbir erişim yasağı ve sansür gelmedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.