Yandaş medya, "Ele verir talkını kendi yutar salkımı!"

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Michael Roth İYİ Parti Genel Başaknı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Yandaş medya,  "Ele verir talkını kendi yutar salkımı!"

Yandaş basın haberi "Geldi Talimat verdi gitti" olarak manşetten verdi.

Bu manşeti atan zihniyetin ne denli tehlikeli ve gözü kararmış olması bütün değerleri harcamış olması gerekliliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Çünkü Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Michael Roth daha bu görüşmeden bir kaç gün önce AB Bakanı Ömer Çelik ile görüşmüş ve ulusal basında "AB Bakanı Ömer Çelik Almanya AB Bakanı Michael Roth ile Bir Araya Geldi" başlığı ile yayınlanmıştı.

Yenişafak'ın bu başlıkla çıkması mideleri bulandırırken "Alman Bakan AB Bakanı Ömer Çelik'le görüşmesinde de, "Gelip, talimatı verip gitti mi?" sorusunu akıllara getirdi.

Alman Bakan, Akşener’i ziyaret etti;

“UMARIM SEÇİMLER DEMOKRATİK ORTAMDA OLUR”
    
Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Michael Roth, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i makamında ziyaret etti. Akşener’e başarılar dileyen bakan Roth, Türkiye-Almanya ilişkilerinin önemine değinerek seçimlerin demokratik bir ortamda olmasını diledi. Roth, “Gelişmiş ülkeler için demokrasi vazgeçilmez bir unsurdur. Umarım Türkiye’deki seçimler de demokratik bir ortamda gerçekleşir. Türkiye’nin demokratikleşmesi ve hukukun üstünlüğü ancak böyle bir ortamda gerçekleşir” dedi. Akşener’e başarılar dileyerek 24 Haziran seçimlerini yakından takip ettiklerini de sözlerine ekleyen Roth, “Güneydoğu’da AKP ve HDP arasında sıkışan Kürt seçmenin size karşı desteği olacağını da ön görüyoruz” şeklinde konuştu. 

 “TÜRKİYE AVRUPA’DIR”
Adaylık sürecini ve iktidar oldukları takdirde izleyecekleri dış politikadan bahsederek Alman heyete ziyaretleri için teşekkür eden Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Türkiye Avrupa’dır. Bu bakış açısını kazanmak Avrupa’nın yararınadır. Devletler dünya meselelerini çözmek için pozitif bir bakış açısı kazanmalıdır” dedi.

“GÜNEYDOĞU’YA UMUT OLDUK”

Her türlü baskı ve antidemokratik uygulamaya rağmen korkmadan ve cesurca ilerlemelerini halktan aldığı güce borçlu olduklarını da ifade eden Akşener, “Haklarımızın gasp edildiği bir dönemden geçtiğimiz için İYİ Parti’deki her kişi hukukun üstünlüğünü ve demokrasiyi içselleştirdi. Güneydoğu’daki vatandaşlarımız için de İYİ Parti umut oldu. Halk, Kürt sorununu bizim çözeceğimize samimiyetle inanıyor. Kimsenin şüphesi olmasın ki 24 Haziran’dan sonra kardeşçe yaşayacağız.” 


 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER