Yandaşlar atakta! Erdoğan Ayasofya'nın halılarının parasını cebinden vermiş

Ayasofya'nın cami olarak tescillenmesinden sonra, ortalıkta ne kadar yandaş varsa ağızlarının suyu akarak Erdoğan güzellemelerine hız verdi. Yandaşlar durumunun ne kadar süper olduğunu anlatırken, karşı tarafta bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyor.

banner311

Tarihçi Ahmet Anapalı, camiye çevrilen Ayasofya'nın halılarının parasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cebinden verdiğini ima eden paylaşımda bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Anapalı, "Bir kesin bilgi daha vereyim mi; Ayasofya Camii için hazırlanan 14 bin Metrekarelik halının parasını devlet vermedi. Tüm dünyanın tanıdığı, Avrupalılar tarafından son yüzyılın SELAHADDİN-i EYYUBİSİ olarak bilinen, ümmetin Halife dediği biri verdi." ifadelerine yer verdi.

Daha 2019'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya için 'Oyuna gelecek kadar istikameti mi kaybetmedim' demeşini unutan Yenişafak Erdoğan'ın Ayasofya'yı 1994'te vaat ettiğini ballandıra ballandıra yazdı.

Erdoağan 26 Nisan 1994 yılında yayınlanan Arapça röportajda, İstanbul için ilk yüz günde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi vermiş Ayasofya'nın Müslümanlar için bir gün mutlaka yeniden cami olacağını ifade etmişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.