Yaptırdığı yurttan “Ensar Vakfı” adını sildirdi

banner155

İşadamı İsmet Acar, Artvin’de üniversite gençlerinin konaklama sorunu çözmek için yaptırdığı ve belediye devrettiği yurda Ensar adının verilmesini istemedi.

Yaptırdığı yurttan “Ensar Vakfı” adını sildirdi
banner170

İstanbul’da yaşayan Artvin'in yetiştirdiği önemli işadamlarından İsmet Acar, Artvin’de üniversite gençlerinin konaklama sorunu çözmek için yaptırdığı ve belediye devrettiği yurda Ensar adının verilmesini istemedi.

08haber.com'un haberine göre yaklaşık 13 yıl önce dönemin belediye başkanı CHP’li Emin Özgün’ün talebiyle Artvin’e yurt yaptıran Acarlar Şirketi Grubu Başkanı işadamı İsmet Acar, bu yurdu Artvin Belediyesi’ne devretmişti. Yurt, Artvin Belediyesi tarafından 2014 yılında kadar işletildi. 2014 Mahalli İdareler seçiminde Artvin Belediyesi CHP’den AK Parti’ye geçmişti. Artvin Belediyesi’ni alan AK Parti yönetimi alelacele yurdu Ensar Vakfı’na Belediye Meclis kararı ile kiralamıştı.

ACAR İSTEMEDİ, KOCATEPE SÖZLEŞMEYİ FESHETTİ

Edinilen bilgilere göre İsmet Acar, yurdun ENSAR Vakfı tarafından işletilmesinden rahatsız oldu. ‘Ya benim adımı ya da Ensar adını ‘kaldırın şeklinde Mehmet Kocatepe’ye serzenişte bulundu. İşadamı İsmet Acar’ın bu talebini dikkate alan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ensar Vakfı’ndan yurdu Belediye Meclisi’ne sormadan geri aldı. Geçtiğimiz hafta yeni tabelası asılan yurda Artvin Belediyesi bayrak ve flamaları çekildi.

AK Parti’li Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin Belediye Meclisi’ni devre dışı bırakarak yurdun sözleşmesini tek başına feshetmesi dikkat çekti. Ensar Vakfı’nın Artvin’deki yöneticileri de AK Parti’li Başkan Kocatepe’nin bu davranışından rahatsız olduğu gelen bilgiler arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151