Yavru köpek Fındık formayı giydi maskot oldu

Tokat'ın Turhal ilçesindeki Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu olan yavru köpek Fındık, öğrenciler gibi forma giydi.

Yavru köpek Fındık formayı giydi maskot oldu

Tokat'ın Turhal ilçesinde mezarlıkta bulunan yavru köpek Fındık sonunda okullu oldu. 37 öğrencisi olan Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu olan Fındık, sosyal medyada da büyük ilgi görmekte.

Tokat'ta bir mezarlıkta bulunan kimsesiz yavru köpek Fındık, görenleri kendisine hayran bırakmakta. 37 öğrencisi bulunan Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu haline gelen yavru köpek Fındık'a bu seferde okul önlüğü giydirildi .Kendisi için okulun bahçesinde yapılan kulübede yaşamını devam ettiren Fındık ile öğrenciler de keyifli saatler geçirmeye devam etmekte.

Fındık Okulun Maskotu Oldu

Okul öğretmenlerinden Mustafa Önlen, evlerine doğru gitmek üzere iken mezarlıkta bir yavru köpeğin diğer köpeklerin saldırına uğradıklarını gördüklerini ve anında olaya müdahil olarak yavru köpeği sahiplenerek okula getirdiklerini söyledi. İlk günden beri yavru köpek Fındık ile ilgilendiklerini belirten Önlen, okul öğrencilerinin de onu çok sevdiğini ders saatlerinde bile bazen sınıfa girerek ona forma bile giydirdiklerini ifade etti.

Öğrenciler ile birlikte velilerin de Fındık'a büyük ilgi gösterdiğini belirten Önlen, espri mahiyetinde kendisine önlük giydirdiklerini ve onu gören kimsenin okuldan ayrılmak istemediğinden söz etti. Köpeklerinde kendileri gibi bir can taşıdığına değinen Önlen, sınıftaki çocuklarında resim derslerinde köpek çizdiğini dile getiren Önlen, öğrencilerin Fındık'ı çok sevdiklerini ve bir an olsun yanlarından ayırmadıklarını sözlerine ekledi.

Fındık

Fındık

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 12:57
YORUM EKLE