Yavuz Bahadıroğlu ve Namık Kemal Zeybek kapışmıştı, Pelin Çift zor ayırmıştı

Yavuz Bahadıroğlu bugün hayatını kaybetti. Bahadıroğlu’nun hayatını kaybetmesi ile tepki çeken videolar ardı ardına sosyal medyada yerini aldı.

Pelin Çift’in sunduğu “Öteki Gündem” programına konuk olan Yavuz Bahadıroğlu ve Namık Kemal Zeybek büyük bir tartışma yaşamıştı.

TV Net'teki Derin Tarih adlı programda Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan arasında ilişki olduğunu iddia edenlerden biri olan Yavuz Bahadıroğlu hakkında, 'Atatürk'ün hatırasına hakaretten' soruşturma başlatılmış, daha sonra da takipsizlik kararı verilmişti.

Yavuz Bahadıroğlu, takipsizlik kararına tepki gösterenlere cevaben yazdığı "Tutuklanmamı çok isteyen çevrelere..." başlıklı yazıda da "Bu kez de ben sizi hayal kırıklığına uğrattım. Bunun için özür dileyecek değilim. Oh olmuş! 'Din' haline getirdiğiniz kininizde debelenip durun!" ifadelerini kullanmıştı.

Bahadıroğlu, Habertürk'te yayımlanan Öteki Gündem isimli programda da Atatürk’e hakaret etmişti. Namık Kemal Zeybek’le tartışan Bağadıroğlu, "Atatürk yanlışları şunlardı ama “şunları da yaptı, çok teşekkür ediyoruz” dediğiniz şeyler var mı" sorusuna "yok" yanıtını vermişti.

CENAZESİNE TAM KADRO KATILDILAR

Bahadıroğlu için düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Bilal Erdoğan, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, bazı belediye başkanları katılmıştı.

Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Bahdıroğlu için helallik isteyip dua etti.

Erdoğan Bahdıroğlu'nun tabutunu omuzlamıştı.

YORUM EKLE