Yavuz Bahadıroğlu’ndan Erken seçim için "hile" itirafı

Yeni Akit yazarı Yavuz Bahadıroğlu, akla ziyan bir paylaşımda bulundu

Yavuz Bahadıroğlu’ndan Erken seçim için "hile" itirafı

"Gün itibariyle seçim sath-ı mailine girdik. Cumhurbaşkanı seçiminin öne çekilmesi isabetli oldu. Harp hiledir. Allah hayırlı etsin."

Bahadıroğlu, gelen tepkiler üzerine ise "özrü kabahatinden büyük" denecek bir twit attı.

"Seçim bir uzlaşma değil mahiyeti icabı bir "çatışma"dır. Özünde rekabet olan herşey çatışmadır. Yani bir nevi "harp"tır. "Harp hiledir" sözü de bana değil Peygamberime aittir. Bilenler konuşsa yanmam, bilmeyenler konuşuyor. Umrumda değil."

Yavuz Bahadır'a sormak istiyoruz. Peygamber Efendimiz, seçimde hile yaptı mı?

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fethiye Beşkaza Meydanı'nda halka seslenmiş ve bu zata sert tepki göstermişti.

Akşener konuşmasında "Sizden bir ricam, arzum var. Sandıkları İYİ Partililer koruyacak ama siz de orada olacaksınız. Sandık hilesinin önüne geçeceksiniz. En büyük hile sandıkta yapılır. Kendisini çok derin Müslüman kabul eden Erdoğan'a akıl vermekle kendini meşhur etmeye çalışan bir zatın bugün bir beyanı var, 'Harp halidir, hile helaldir' diye. Ben de buradan sesleniyorum. Muhteremler, ben de sizler gibi köylü kızıyım. O zor şartlardan gelmiş biri olarak, kuzu otlatmış, keçi sağmış, ekin biçmiş, tütün dizmiş biri olarak diyorum ki sandıkları biz koruyacağız, milletimiz koruyacak. Ancak geçen seferki gibi YSK üzerinden bir şey yapmaya kalkarsanız bir kez daha söylüyorum, bütün bu acayip fetvaları size yediririm." demişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 4 yıl Önce

BANA BAK YAZAR BOZUNTUSU.SEN 1980 ÖNCESİNİ YAŞADINMI.ÜLKÜÇÜLER VE SOLCULARIN ÇEKTİĞİ İSKENCELERİ BİLİRMİSİN..AĞZINDAN KALEMİNDEN ÇIKAN SÖZLERE DİKKAT ET.O SÖZLERİNİ SANA YEDİRİRLER..

EMRULLAH KARAKELLE
EMRULLAH KARAKELLE - 4 yıl Önce

Yazar bozuntusu savaş harpte olur neyi neyle bağlıyorsunuz.Biraz lütfn dürüst olun artık ya 3.ay önce seçimler zamanında olacak diye nara atanlar ve 15 yılı aşkındır bu memleketi yönetip de,durum ahval diye utanmadan sıkınmayanlar hesap inşAllah seçimde demekratik olarak görülecektir.

Münir
Münir - 4 yıl Önce

Ülkenin çok zor ekonomik,adli,askeri ve siyasi sıkıntılar içerisinde olması,iktidarın bunlara çare bulamaması;İYİ partinin de yıldız gibi parlaması sonucu erken seçime gidiyorlar.Sandıklar iyi korunursa gerçekten işleri(ÖZELLİKLE CB'de)çooook zor!

T
T - 4 yıl Önce

Kitaplarini yakarim zalimlerin yanda ol