Yeniçağ yazarının tahmini tuttu! Bahçeli erken seçim çağrısı yaptı

Yeniçağ yazarı Selcan Taşçı Hamşioğlu 16 Nisan târihli köşe yazısında MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin erken seçim çağrısında bulunmasının sürpriz olmayacağını yazmıştı.

banner311
Yeniçağ yazarının tahmini tuttu! Bahçeli erken seçim çağrısı yaptı

Hamşioğlu, bu iddiâsının bugün de yazdı ve Bahçeli erken seçim çağrısı yaptı.

İşte o yazı:

 "Erken seçim; bir varmış, bir yokmuş!

Önce Talat Atilla, ardından da ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu'nun dillendirdiği "Erken seçimi Devlet Bahçeli açıklayacak" iddiasından sonra, şimdi de, MHP Genel Başkanı'nın partisinin milletvekillerine "erken seçime hazır olun" dediğinin konuşulduğunu yazmıştım ya...

MHP'nin önemli isimlerinden biri aradı dün. "O yemekte ben de vardım ama Genel Başkanımızın böyle bir şey söylediğini duymadım" dedi.

"Erken seçim hiç mi konuşulmadı peki" diye sordum.

"Konuşuldu ama özellikle 'erken seçime hazır olun' şeklinde değil bütün diğer ihtimallerle birlikte o ihtimallerden biri olarak konuşuldu" diye cevap verdi.

Aynı konuşmayı dinleyen milletvekilleri farklı şekilde anlamışlar demek ki söylenenleri.

Ben "erken seçim" iddiasını da, bu iddianın partinin başka milletvekillerince yalanlandığını da aktardım; takdir okurun. Ve elbette zaman yapacak sağlamasını.

Bu arada...

Erken seçim olur mu, olmaz mı bilmiyorum ama eğer olursa...

Az buçuk çarşı pazar gezen, esnafla dertleşen herkes gibi ben de, ister iktidar partisi olsun, ister muhalefet partilerinden biri; erken seçimi talep eden kim olursa olsun "hayırla" yad edilmeyeceğini biliyorum...

Bir siyasetçi için şu ortamda erken seçim istemek intihar eylemi gibi..."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.