Yenişafak’ın covid referansı ABD’yi dolandıran FETÖ'cü doktor!

Geçtiğimiz yıl Hürriyet Gazetesi ABD muhabiri Rıza Canikligil'in imzalı haberinde "FETÖ'nün ABD'deki doktoru" diye bahsedilen Vedat Obuz, CNN Türk, canlı yayınına katılmış, oldukça tepki almıştı.

Yenişafak’ın covid referansı ABD’yi dolandıran  FETÖ'cü doktor!

Her gün onlarca kişiyi ekrana çıkararak görüş almaktan başka doğru dürüst bir programa imza atamayan CNN Türk, bu kez Başak Şengül'ün sunduğu programa Vedat Obuz'u bağladı. Vedat Obuz, dakikalarca ekranda kalarak ABD'deki gelişmeleri aktardı.

Hürriyet’ten Razi Canikligil, geçtiğimiz yıl Obuz’un sahte fatura işlemlerini ve yargı sürecini haberleştirmiş, bu haberde ise Pensilvanya’da yaşayan ismin terör örgütü FETÖ’nün doktoru olduğunu açık bir şekilde yazmıştı.

Haberde şu ifadelere yer verilmişti “ABD’de New Jersey eyaletinin Pensilvanya sınırındaki Delran ve Trenton şehirlerindeki muayenehanelerinde doktorluk yapan Vedat Obuz (54), sağlık sigortası hizmetleri Medicare ve Medicaid’ı sahte faturalama yöntemiyle dolandırmaktan Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanları tarafından gözaltına alındı.”

New Jersey Federal Başsavcısı Carp Carpenito tarafından yayınlanan basın duyurusuna göre, dahiliye doktoru Vedat Obuz, sigorta dolandırıcılığından 10 yıla kadar hapisle yargılanacak. FETÖ’nün bölgedeki doktoru olarak bilinen ve faaliyetlerine katılan Obuz, önceki gün çıkarıldığı Newark şehri federal mahkemesinde yargıç Joseph A. Dickson tarafından 100 bin dolar kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.”

YENİŞAFAK’TA AYNI İSMİ MANŞETLERİNE TAŞIDI

Yandaş medyanın amiral gemilerinden Yenişak, diğer amiral gemi Hürriyet’in “ABD’nin FETÖ Doktoru” dediği Vedat Obuz’u manşetlerine taşıdı.

Şaşkınlıkla karşılanan haberde şu ifadelere yer verildi

“Laboratuvarda üretilip koronavirüsün DNA'sıyla oynandı: ABD'de yaşayan Türk doktordan bomba iddia”

New Jersey’de klinikleri bulunan Türk doktor Vedat Obuz, Kovid-19’un laboratuvarda üretildiğine inandığını söyledi: DNA’sıyla oynandığından şüpheleniyorum. Son 10 senede ‘CRISPR gene’ tekniği çıktı. DNA’ları kesip aralara bir şeyler koymak için. Bunu silah olarak hazırlarlarken laboratuvardan kaçtı.”

ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türk doktor Vedat Obuz, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) laboratuvarda üretildiğine inandığını belirterek, “DNA’sıyla oynandığından şüpheleniyorum” dedi.

New Jersey’nin Delran ve Trenton şehirlerinde klinikleri bulunan ve 40 yıldan fazla bir süredir ABD’de yaşayan Obuz, salgının Çin’de ortaya çıktıktan sonra bütün dünyaya yayılmasının herkes için sürpriz olduğunu söyleyerek, “Kovid-19 görünmeyen bir düşman olarak bizi can evimizden vurdu” ifadesini kullandı.

DİĞER VİRÜSLERE BENZEMİYOR

Dahiliye ve Fonksiyonel Tıp alanında uzman olan Obuz, Kovid-19’u derinlemesine incelediğini kaydederek, “Bu virüs daha önceki virüslerin hiçbirine benzemiyor. Çünkü genetik yapısı değişik, insan vücudunda çok fazla bulunan reseptör dediğimiz yapışma yerini kullanıyor ve aniden bağışıklık sistemini tamamen felç ediyor” diye konuştu. Obuz, virüsün yayılması hakkında da şunları söyledi:

“Virüslerin, salgın hastalıkların yakalayacakları kişilerin U şeklinde bir eğrisi var, yani çocuklar ve yaşlılar çok daha sık yakalanması gerekirken burada U şöyle L’ye geldi, niye? Çocuklarda, gençlerde olmuyor ama yaşlılar yakalanıyor. Benim tahminim ağır hasta olmayan genç gruplarda çok bulaşıcı var.”

DOĞAL YOLLA OLUŞMADI

Aksi yönde yayımlanan bazı raporlara rağmen Kovid-19 virüsünün doğal yollarla oluşup yayıldığına inanmadığını savunan Obuz, şöyle devam etti:

“Ben bir araştırmacı ve bu işin kimyasını, immünobiyolojisini bilen biri olarak bu virüsün hayvanlardan bize atlamış bir virüs olduğunu düşünmüyorum, ‘hayvanlardan atlatıldı’ diyorum. Hatta bunun DNA’sıyla oynandı diye şüphe ediyorum. Çünkü son 10 senede ‘CRISPR gene’ diye makaslama tekniği çıktı DNA’ları kesip aralara bir şeyler koymak için. Hatta bu genin, bu enzimdir, yaptığı işin ciddiyetini bilenler buna ‘God’s gene’, yani ‘Tanrı geni’ dediler, insanlara DNA ile oynama gücü verdiği için. Bu genle oynama tekniğinden dolayı bunun kurcalandığını düşünüyorum.”

SİLAH OLARAK HAZIRLANIYORDU

Kovid-19’a laboratuvarda müdahale edildiğine inandığını dile getiren Obuz, “Laboratuvarda bunun hastalık yapma kabiliyeti değiştirilmiş, ellerinde olmayan bir sebeple kontrolden çıkmıştır diye düşünüyorum. Yani bunu silah olarak hazırlarlarken kaçtı” görüşünü paylaştı. Obuz, Çin hükümetinin biyolojik silah üretmeye çalıştığı askeri laboratuvarlarda yarasalar üzerine daha önce bu virüslerle ilgili yayınlar yaptığını anlatarak, “O virüslerle şu anda hastalığı yapan yeni tip koronavirüs DNA’sının belli bölgelerinde yüzde 89 ila yüzde 100 eşleşme var” dedi.

Bunların kendisini düşündürdüğünü vurgulayan Obuz, “Tabii bunlar belki doğru belki yanlış fakat nihayetinde hiç kimsenin bekleyemeyeceği şekilde davranan bir virüs bu, normal tabiattaki çıkan virüsler böyle davranmıyor” ifadelerini kullandı.

Kışın ikinci dalga olur

Bilim adamı olarak bundan sonraki beklentisinin bu virüsün mutasyonlara uğraması olduğunun altını çizen Obuz, “Önümüzdeki kış öncesi veya kış aylarında ikinci bir dalga olacak diye tahmin ediyorum” dedi. Obuz, New York Türkiye Başkonsolosluğu yetkilileriyle yaptığı görüşmeler sonucunda Türkiye’ye dönemeyen ve ABD’de sağlık sigortası bulunmayan Türk vatandaşlarına yönelik ücretsiz veya indirimli sağlık hizmeti başlattıklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 15:59
YORUM EKLE