Yıldırım’ın son icraatı tepki çekecek cinsten... Garsonunu müşavirliğe atadı!

Ak Parti İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın, bugün istifa edeceği Meclis Başkanlığı görevindeki son icraatı tepki çekti. Yıldırım’ın özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te ‘müşavir kadrosuna atadığı’ öğrenildi.

Yıldırım’ın son icraatı  tepki çekecek cinsten... Garsonunu  müşavirliğe atadı!

TBMM Başkanlığından istifa etmesi beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın, özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te ‘müşavir kadrosuna atadığı’ iddia edildi.

TBMM Başkanlığından istifa etmesi beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın, yakın çalışma ekibinde bulunanların, önemli mevkilere atanmasını sağladığı öne sürüldü.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, bunun son örneği Yıldırım'ın özel garsonu Zeynel Nar'ı müşavir kadrosuna alması oldu.

“BU BİR YOLSUZLUKTUR”

Mahmut Tanal şunları söyledi: “TBMM başkanlığından İsmail Kahraman da ayrılırken yakın ekibindekilere kıyak geçip müşavir yaptı. Hatta özel berberini meclis kadrosuna aldırdı. Binali bey de ondan geri kalmadı. Bazıları da şoförlerini istisnai kadrodan memur yaptılar. 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde teknik elemanlar için kullanılan bu maddeyi keyfi olarak görev ve yetki suiistimaline çevirdiler. KPSS ile alınması gereken göreve ileri yollarla memur alınıyor. Bu yolsuzluktur, liyakatsizliktir, kayırmadır. Kendi garsonunu müşavir yapan meclis başkanı Allah korusun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa kim bilir neler yapar. Giderayak kadrolaşmak görevi kötüye kullanmaktır.” Zeynel Nar'ın TBMM lokantasında şef garson olduğu ve bundan sonra da müşavir unvanı ile garsonluğu sürdüreceği bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal karadayı
Erdal karadayı - 3 yıl Önce

Çift dikiş yani


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344