YSK Başkanı'na "Tarihten kork!" uyarısı!

Hürriyet yazarı Taha Akyol, YSK'nın tartışmalı davranışlarına yer verdiği köşe yazısında, bir de tarih dersi verdi. CHP'den 15 vekilin İYİ Parti'ye geçmesinin sorumlusunun YSK olduğunu kaydeden

YSK Başkanı'na "Tarihten kork!" uyarısı!

Akyol'un konuyla ilgili yazısı şöyle:

"TARİHTEN KORKMAK

Daha önce BAP’ı seçimlere sokan YSK’nın kendisini de tartışma konusu yapan davranışlara girmeden İYİ Parti’nin seçimlere gireceğini, Yargıtay Başsavcılığı’ndan liste gelir gelmez açıklamalıydı.

Ama böyle yapmadı, İYİ Parti’nin seçimlere giremeyeceği yolunda iktidar sözcülerinin “Beş sene sonraki seçimlere hazırlansınlar!”şeklinde beyanlarda bulunmasına yol açan tavırlara girdi.

YSK, önümüzdeki seçimlere İYİ Parti’nin giremeyeceği yolunda endişeler yarattığı içindir ki, CHP bu partiye geçici olarak geçici olarak 15 vekil verdi. Birkaç saat sonra da “İYİ Parti seçimlere girecek” diye haberler çıkmaya başladı!

CHP’nin bu tavrını eleştirenler unutmamalıdır; 2002’de yasaklı Tayyip Erdoğan da CHP desteğiyle yapılan Anayasa değişikliğiyle siyasi haklarına kavuşmuştu.

‘Doğru’ olan, kişilere ve partilere göre değil, hukuka ve demokrasiye göre doğru olandır. 27 Mayıs Darbesi günlerinde ‘geriye yürüyen ceza kanunu’ için hazırlanan ‘devrimci fetva’yı imzalaması istendiğinde büyük hukukçularımızdan Tahir Taner bunu reddetmiş ve şöyle demişti:

“Ben tarihten korkarım!”

Tarihin hükmünden elbette en çok hukukçular korkmalıdır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
arif bakkallar
arif bakkallar - 4 yıl Önce

bunlar Allahtan korkmuyorlarki adaletten korksunlar.Allahtan korkan adaletten şaşamaz.bunların hangi yaptığı adalete uygun.ancak Allahın adaletinin var olduğunu unutmasınlar.Allahın adaleti herşeyde olduğu gibi buradada tecelli edecektir.

Ali Bilir
Ali Bilir - 4 yıl Önce

İYİ PARTİ'nin seçimlere girip giremeyeceği konusunda Yargıtay Başsavcısı seçimlere girecek partilerin listesinde İYİ PARTİ de bulunması,akp yönetimini de YSK Başkanını da zor durumda bıraktı.
İYİ PARTİ'nin seçimlere girmesinin engelleneceğini gören CHP Genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu 15 Milletvekili ile oynanmak istenen kirli oyunu bozdu.her zaman halktan ve halkın siyasi tercihinden söz edenler,halktan korktukları için İYİ PARTİ'nin önüne taş koymak istediker ama başaramadılar ve bu işten zararlı da çıktılar.

I.köymen
I.köymen - 4 yıl Önce

Allah sizi ve kaleminizi korusun


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344