YSK'dan Maltepe ve Büyükçekmece kararı

YSK, İstanbul'un Maltepe ve Büyükçekmece seçimine yönelik itirazları reddetti. Bu iki ilçede seçim yenilenmeyecek.

YSK'dan Maltepe ve Büyükçekmece kararı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 298 sayılı Kanunun 113. Maddesinin üçüncü fıkrası gereğince 11 üye ve tam sayıyla yaptığı toplantıda, AK Parti’nin Büyükçekmece İlçe Belediye Başkanlığı ile MHP’nin Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçiminin iptali talebiyle yaptığı olağanüstü itirazlarına ilişkin kararını açıkladı.

YSK’dan yapılan yazılı açıklamada, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Büyükçekmece İlçe Belediye Başkanlığı ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçiminin iptali talebiyle yaptığı olağanüstü itirazlarının reddine, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Büyükçekmece ilçesine, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Maltepe ilçesine ilişkin yaptıkları itirazlarda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçiminin iptalini talep etmiş ise de Kurulumuzun, 6 Mayıs 2019 tarih, 2019/4219 sayılı kararıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline karar vermiş olduğundan, bu taleple ilgili olarak ayrıca karar verilmesine yer olmadığına, karar verilmiştir.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 23:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soru
Soru - 2 ay Önce

Öcalan'ın avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada "Suriye'de Türkiye'nin hassasiyetleri dikkate alınmalı" cümlesi ilginç bir ayrıntı. Soru şu: Akp teröristbaşıyla anlaşarak mı seçim iptaline gidildi?

Dikkat Çeken Nokta
Dikkat Çeken Nokta - 2 ay Önce

Bir yazar şuna dikkat çekmiş: "Şehit haberleri ne kadar sıklaştı, farkında mısınız?" Daha önce Akp nin kaybettiği bir seçimden sonrası sürece benzemiyor mu?

SIRADAKİ HABER