YSK, İYİ Parti gündemiyle toplandı

Erken seçim tarihinin 24 Haziran 2018 olarak belirlenmesinin ardından 'İYİ Parti seçime girecek mi?' tartışmaları devam ederken, son sözü söyleyecek olan YSK İYİ Parti gündemiyle toplandı.

YSK, İYİ Parti gündemiyle toplandı

AKP-MHP ittifakının erken seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak belirlemesinin ardından, YSK erken seçim çalışmalarına başladı.

Seçimlerin erkene alınması İYİ Parti'nin seçimlere girip giremeyeceğine ilişkin tartışmaları da beraberinde getirmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tartışmalara net bir şekilde cevap vererek partisinin seçimlere gireceğini belirtmişti. Tartışmalara YSK'den net bir açıklama yapılmazken Akşener, YSK Başkanı Sadi Güven'i eleştirerek "Şimdi bu tartışılıyor. YSK başkanı çıkıyor ben bilmem diyor. Ben bilmem beyim bilir. Kardeşim sen bilmiyorsan kim bilecek?" ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan seçim tartışmalarında son sözü söyleyecek YSK'nın bugün İYİ Parti gündemiyle toplandığı bildirildi. Seçim çalışmalarının da değerlendirileceği toplantının ardından son duruma ilişkin açıklama yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 yıl Önce

İYİLER SEÇİME GİRMELİ. YOKSA MİLLETİN İRADESİ YOK SAYILMIŞ OLACAKTIR.yANLIŞ MI?

YAŞAR YILMAZ
YAŞAR YILMAZ - 3 yıl Önce

Sayin yüksek Seçim kürülü başkanına sesleniyorum sizleri istifa çağiriyorüz ysk siz iyi parti seçimi engeliyemez sin yüksek Seçim kürülü başkan binanın önünde oturma eylemi yapacağız ve yüksek Seçim kürülü kapsamında cenazen çikar bürdan iyi parti Ankara İl teşkilatlara ve ilçe teşkilatlara sesleniyorum bügün den yüksek Seçim kürülü başkanın önünde boykot protesto etmenizi istiyorüz