Ziraat Bankasından "SIR" Adı Altında Kaçamak Cevap

Sedat Peker’in gündeme getirdiği Doğan Medya Grubu’nun alımına ilişkin açıklama yaparak Ziraat Bankası açıklama yayınladı.

Ziraat Bankasından "SIR" Adı Altında Kaçamak Cevap

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Demirören’in Doğan Medya’yı satın almak için Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemediği iddiasına ilişkin olarak, “Ödemedi ise başlatılan bir haciz işlemi var mı?” diye sordu.

Hakverdi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Demirören’in, aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemeye başlayıp başlamadığını Ziraat Bankası’na sormuştuk. Banka ‘müşteri sırrı’ diyerek bilgi vermedi! Yeniden soruyoruz. Demirören, aldığı krediyi geri ödemeye başladı mı? Ödemedi ise başlatılan bir haciz işlemi var mı?” ifadesini kullandı.

İşte bahsi Geçen Dilekçenin cevabı:

Sayın Ali Haydar HAKVERDİ CHP Ankara Milletvekili TORKIVE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Atatürk Bulvar Nec153 06543 Bakanbklar- ANKARA

İlgi: 10.06.2020 tanili dilekçeniz

İlgide kayılı dilekçenizle talep ettiğini bilgilere ilişkin cevabımız aşağıda sunulmuştur.

Bankamıza ilişkin bilgiler, üçer aylık dönemlerde Kamuyu Aydınlatma Platforma, Bankacılık Dinleme ve Denetleme Kurumu Türkiye Bankalar Birliği ve Barkamız internet sitesinde kamuya açıklanan bağımsız denetim raporunda yer almakta olup, anılan bilgilere bu adreslerden ulaşılabilmektedir.

Kamuya açıklanan Bankamız finansal tablolan, denetim raporları ve faaliyet raporlarında yer alan veriler haricinde talep edilen detay bilgilerin ise 5411 saylı Bankacılık Kanunu'nun "Sırlanın saklanması” başlıklı 73. maddesi kapsamında banka ve müşteri sırrı olduğu mütalaa edildiğinden paylaşılması mümkün bulunmamaktadır.

Saygılarımızla T.C. ZIRAAT BANKASI AŞ. Genel Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Aydın
Ali Aydın - 13 ay Önce

yiyin memleketi çeteler yiyin. Kimsesizmişiz meyer

aziz bulur
aziz bulur - 13 ay Önce

ben pandamimde 10.000.tl kredi ihtiyacım için başvuruda bulundum red cevabını aldım ben bu ülkenin milliyetçi bir evladıyım üstelik emekliyim neden başkasına verdiginiz bizim malımız olan zırat bankası ''dan alınmış olan 750.000.000.milyon dolar kredinin iddilar a cevap vermiyorsunuz. insanlar eşit haklara sahip midir deyilmidir.

Maho Davarciyan
Maho Davarciyan - 13 ay Önce

Askeri darbe yapıp bir gecede 400-500 milyar götürüp ülkeyi ve vatandaşı batırmanın yanında bunlar cocuk oyuncagi kalır..
Yani su anda ne yasiyorsak, ne yasanıyorsa abd-iisrail-ingiliz siyonizminin sömürgesi tc diktatörlük sisteminden dolayı.. akp bu batağın mirsı ile savaşırken ölümcül darbeler almaktadır..

süslü sılo davutoğluna, erdoğana.. karşı hertür kumpası coktan kurmusturdur..

THE END
THE END @Maho Davarciyan - 13 ay Önce

SANKİ FETÖCÜLERE BEN KAPI AÇTIM.. KİM AÇTIĞINI BİLİYON YAZ SANA G.. YİYOSA