Fransa Hükümeti açıkladı: "Bozkurtlar" hareketini ortadan kaldırmak için…

Fransa parlamentosunda açıklama yapan İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, hükümet olarak harekete geçeceklerini duyurdu. Türk milliyetçisi 'Bozkurtlar' hareketini ortadan kaldırmak için hükümet olarak harekete geçeceklerini duyurdu.

Fransa Hükümeti açıkladı: "Bozkurtlar" hareketini ortadan kaldırmak için…

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, haftasonunda 'Ermeni Soykırımı' anıtının saldırıya uğramasının ardından hükümetim Türk milliyetçisi 'Bozkurtlar' hareketini yasaklayacağına dair açıklama yaptı.
Parlamentonun hukuk komisyonunda konuşan İçişleri Bakanı Darmanin, 'Bozkurtlar' hareketinin yasaklanmasının çarşamba günü bakanlar kurulunda ele alınacağını belirtti.
Ayrıca AFP'nin haberine göre; Fransa'nın, ülkede faaliyet gösteren Ülkü Ocakları'nı yasaklama kararı alacağı açıklandı.

"SAVAŞ HALİNDEYİZ"

Geçtiğimiz günlerde akan Darmanin, Fransız radyosu RTL'ye yaptığı açıklamada şunları söylemişti:
"Hem iç hem de dış düşman olan bir düşmana, bir ideolojiye karşı savaş halindeyiz, çünkü bir dine karşı savaşmıyoruz. Bir ideolojiye, İslamcı ideolojiye karşı savaş halindeyiz. Kültürel kodunu, yaşam tarzını, duyguları canlandırmayı terör yoluyla empoze etmek isteyen bir ideoloji" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 17:10
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344