15 Temmuz gecesi okunan salaya tepki gösteren MHP'li başkana hapis!

Bilecik'in İnhisar İlçe Belediye Başkanı Ayhan Ödübek, darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesi sala verilmesine tepki gösterdiği iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 9 ay 14 gün hapis cezasına çarptırıldı.

15 Temmuz gecesi okunan salaya  tepki gösteren MHP'li başkana hapis!

İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek, 15 Temmuz gecesi okunan salaya tepki gösterdi. Ödüpek, iddiaya göre caminin camlarını kırdı, salayı okuyan görevliyi tartakladı. Suçlamaları kabul etmeyen Ödübek olayın ardından, "Paralelci terör örgütünün ülkeye el koyduğunu düşünerek zamansız okunan ezanın halkı galeyana getirmesini önlemek amacıyla camiye gittik" diyerek kendini savundu. Müslüman olduğunu ve kesinlikle ezana karşı olmadığını belirten başkan Ödübek, partisinin zarar görmemesi için de MHP'den istifa ettiğini açıkladı.

İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek hakkında Bilecik Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın bugünkü duruşmasında Ödüpek, 'Milli duygulara hakaret, görevli memura direnmek ve hakaret' suçlarından 3 yıl 9 ay 14 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 21:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 1 yıl Önce

"Laik ve demokratik Hukuk devleti" olduğu varsayılan bir ülkede bu ne biçi aba altından sopa götermektir. Darbe, tehdit önlemek için bu ülkeni 600.000 askeri, 300.000 polisi var ülke gvenliğini sağlamak imamlara mı düşmüş?...

Insan
Insan - 13 ay Önce

TC. Artik maalesef Laik ve demokratik Hukuk devleti"degil Siyasal bir islam devleti olup cemaat devleti haline gelmistir.Bu durumdan sorumlu olan hukumet degil bizleriz hukumete oy veren akkoyunlu milletiyiz.Bunlar daha iyi gunlerimiz.Sonumuz hic iyi degil

SIRADAKİ HABER