5 yıl süren 28 Şubat davasında karar verildi!

banner155

28 Şubat darbesine ilişkin 103 sanık hakkında açılan davada mahkeme heyeti, yaklaşık 5 yıl süren davanın sonunda kararını açıkladı.

5 yıl süren 28 Şubat davasında karar verildi!
banner170

Çevik Bir, İsmail Hakkı Karadayı, Halil Kemal Gürüz, Çetin Doğan’ın da arasında bulunduğu 21 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Mahkeme, indirime giderek cezayı müebbet hapis cezasına çevirdi.

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren düşürmeye ve devirmeye iştirak" suçundan yargılandığı davada karar verildi. 68 sanık beraat etti. 21 sanık ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı!

28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini cebren düşürmeye ve devirmeye iştirak" suçundan yargılandığı davada sanıkların son sözleri alındı.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir'in de aralarında bulunduğu bazı sanıklar ve avukatları ile müdahiller ve avukatları katıldı.

Akşam saatlerinde kararını açıklayan mahkeme, 68 sanığın beraatine karar verdi.

Aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, emekli Orgeneraller Çetin Doğan, Çevik Bir, Erol Özkasnak'ın da olduğu 21 sanığa ise müebbet hapis cezası verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 18:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 11 ay Önce

FETO,ADİL ÖKSÜZ VS GİBİ ÜST DÜZEY FETÖCÜLER,VATANA İHANET EDENLER ELİNİ KOLUNU SALLIYARAK GEZENLER,KIYABINDA OLSA YAGILANMIYORLAR..TÜRK ORDUSUNA ŞEREFLİ HİZMET EDEN ATATÜRKÜN SUBAYLARI MÜHEPBET CEZASINA ÇARPTIRILIYORLAR...!BEN BİR TÜRK VATANDAŞI OLARAK BUNU KABUL ETMİYORUM....

Tahsin Salihoğlu
Tahsin Salihoğlu @CELAL KARATAŞ - 11 ay Önce

BU MAHKEME KARARINI DOĞRU BULMUYORUM .ADALET DİYORSAK ONU HİSSETMELİYİZ ,KİMSE KUSURA BAKMASIN, TÜRKİYE'DE ADALET SIFIRIN ALTINA İNMİŞTİR ..

SIRADAKİ HABER

banner151