Afrin'de EYP infilak etti! Şehit sayısını Başbakan açıkladı

Afrin'de arama tarama faaliyetleri sırasında önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti. Şehit ve yaralıların olduğu bildiriliyor.

Afrin'de EYP infilak etti! Şehit sayısını Başbakan açıkladı

Afrin'den acı haber geldi. Başbakan Binali Yıldırım, Afrin'deki arama tarama çalışmaları sırasında el yapımı bombanın patlaması sonucunda 3 askerin şehit olduğunu açıkladı. TSK'dan yapılan açıklamada, patlama sonucunda 3 askerin de yaralandığı belirtildi. 

"BUGÜN 3 ŞEHİDİMİZ VAR"

Yıldırım, "Zeytin Dalı Harekatı başarıyla tamamlandı. Şu anda temizlik yapılıyor. Maalesef teröristler giderken sağı solu EYP ile her tarafı tuzaklamışlar. Bunların temizliğini yaparken kayıplarımız da oluyor. Bugün 3 şehidimiz var. EYP temizliği yaparken şehit oldular." diye konuştu.

TSK'DAN AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan açıklamada ise, "Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 22 Mart 2018 tarihinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda; üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır" denildi.

TERÖRİSTLERDEN HAİN TUZAK

Sabah saatlerinde Afrin kent merkezinde mayın ve el yapımı patlayıcılara yönelik arama, tarama ve imha çalışması yürüten TSK birliklerinin faaliyeti sırasında teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak etti.

ŞEHİT VE YARALILAR VAR

Patlamada, faaliyete katılan askerlerden şehit ve yaralananlar oldu. Yaralanan askerler, kentte bulunan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tedavi için Hatay Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 17:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
MÜNİR
MÜNİR - 11 ay Önce

Allah,teröre destek verenleri,güvenlik güçlerimizi öldürenleri KAHREYLESİN.Şehitlerimize Allah'tan rahmet,acılı ailelerine başsağlığı,Gazilerimize de acil şifalar diliyorum

SIRADAKİ HABER