El Bab'dan son dakika acı haber! 2 asker şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin büyük ölçüde kontrolü sağladığı El Bab’da DEAŞ’ın tuzakladığı el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

El Bab'dan son dakika acı haber! 2 asker şehit

Patlamanın El Bab’ın güneyindeki Tadif bölgesinin alt bölgesinde meydana geldiği öğrenildi. Patlamanın bugün saat 12.00 sıralarında meydana geldiği bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada "El Bab'da 2 asker aarama faaliyetleri sırasında şehit oldu" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolü sağladığı Suriye'nin El Bab bölgesinden bir acı haber daha geldi. Terör örgütü DEAŞ’ın tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu iki asker şehit oldu, üç asker yaralandı. Başbakan Binali Yıldırım ise Cuma namazı çıkışı sırasında saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada "Askerlerimize intihar saldırısı yapıldı" dedi.

TSK'dan yapılan açıklamada, “Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 24 Şubat 2017 tarihinde saat 12:00 sularında El Bab’ın hemen güneyindeki TADİF yol kavşağı bölgesinde DEAŞ terör örgütü tarafından yola daha önceden döşenmiş olan bir EYP’nin patlaması sonucu EYP/MAYIN keşfi yapan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarından iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 14:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gengiz Kaan
Gengiz Kaan - 4 yıl Önce

ankara, istanbul, kayseri, adana.....da suikasta engel olamayan hükümetten, el bab'da asyiş sağlamasını mı beklerdik?