FETÖ dolandırıcıları polis tarafından yakalandı

BURSA’da kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp telefon açtıkları kişileri, "Banka hesaplarınız FETÖ terör örgütü üyeleri tarafından ele geçirildi" diyerek dolandıran Barış G. ve İmdat B., polis tarafından yakalandı.

FETÖ dolandırıcıları polis tarafından yakalandı

Olay Merkez Yıldırım İlçesi Ertuğrulgazi Mahallesi’nde meydana geldi. Barış G. ve İmdat B., Y.M. ile G.M.'yi arayarak kendilerini FETÖ soruşturmasını yürüten savcı ve polis olarak tanıttı. İki kişi, G.M ve Y.M.'ye, "Banka hesaplarınız FETÖ terör örgütü üyeleri tarafından ele geçirildi, hesaplarınıza bloke konulacak ancak paranızı bankadan hemen çekin. Gelen arkadaşlara verin ardından savunmanızı alacağız" dedi. Banka hesaplarındaki toplam 40 bin lirayı çeken Y.M. ve G.M. parayı adreslerini verdikleri yere gelen dolandırıcılara teslim etti.

Dolandırıldıklarını anlayan iki kişi polise haber verdi. Soruşturmaya başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipler, eşgallerini belirledikleri bu kişileri aynı gün bir başka kişiyi dolandırmak isterken banka önünde suçüstü yakaladı. Sorgulamaları tamamlanan Barış G. ve İmdat B. 'Dolandırıcılık' suçundan Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2017, 16:34
YORUM EKLE