FETÖ soruşturmalarında En büyük delil ele geçti

banner155

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan eski Zaman Gazetesi çalışanı Fevzi Yazıcı'da ele geçirilen bir belgeyi gazetecilerle paylaştı.

FETÖ soruşturmalarında En büyük delil ele geçti
banner170

Fidan yaptığı açıklamada, ele geçirilen bu belgenin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in örgüt üyelerinin tahliye edilmesine yönelik talimat yazısı olduğunu belirterek, bunun “Terörist başının örgüt üyelerine bire bir verdiği talimatın en somut belgesidir” dedi.

19 Nisan 2015 tarihli Fetullah Gülen imzası taşıyan asliye ceza hakimlerine hitaben yazılan belgede, Selam Tevhid ve Tahşiye kumpası operasyonu kapsamında tutuklu olan aralarında Samanyolu Grup Başkanı Hidayet Karaca ve üst düzey polis şeflerinin tahliyesini istiyor.

‘Muhterem Asliye Ceza Hakimi’ diye başlayan ‘Fetullah Gülen’ imzalı talimat mektubunda Gülen’in hakime tutuklu emniyet müdürleri Nazmi Ardıç, Hidayet Karaca, Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de aralarında bulunduğu 63 kişinin tahliyesini istediği belirtildi. . Fetullah Gülen'in bu mektubundan 2 gün sonra 21 Nisan 2015'te tutuklu bulunan 63 FETÖ mensubu 32.Asliye Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Başer tarafından tahliye edilmişti. 

Belgedeki imzayı inceleyen İstanbul Başsavcılığı, talimat belgesindeki imzanın çek ve saatte bulunan imzalarla aynı olduğunu, dolayısıyla bu imzanın Gülen’e ait olduğunu belirtti.

BAŞSAVCI: EN SOMUT TALİMAT

Başsavcı İrfan Fidan, “Bu belge terörist başının örgüt üyelerine verdiği talimatın en somut belgesidir. Bu talimattan sonra talimatı alan örgüt yöneticileri Mustafa Başer ve Metin Özçelik tutuklu olan tüm FETÖ üyelerini tahliye etmişlerdir” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI
IYI - 1 yıl Önce

AKP'li Nagehan Alçı "Fethullah Gülen Fetö benim hocamdır" dedi. https://www.youtube.com/watch?v=7N0kmbIav-o

SIRADAKİ HABER

banner151