FETÖ/PDY'nin finansörü Kayseri'de yakalandı

Kayseri'de polisin yaptığı operasyonda, FETÖ/PDY terör örgütüne ait şirketler tarafından yayınlanan kaynak ders kitapları ve testlerinin bayiliğini yapan, örgüte ait şirketleri ve Kayseri'de bazı esnafı dolandırıp 15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün sonra yurtdışına kaçtığı belirlenen ve 6 Temmuz 2017'de tekrar yurda dönen M.Y. yakalandı.

FETÖ/PDY'nin finansörü Kayseri'de yakalandı

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, örgütün finansörlerinden olduğu iddia edilen M.Y.'nin evine baskın düzenlendi. M.Y'nin, 1989 yılında öğrenim gördüğü üniversitede dönem birincisiyken FETÖ/PDY örgütüne kazandırıldığı, örgütün evlerinde yetiştirildiği, üniversite öğrenimi bittikten sonra ise Kayseri'deki örgüte ait dershane ve özel eğitim şirketinde görev verildiği ve mali müşavir olarak çalıştığı bildirildi.

Terör örgütünün bazı mensupları ile birlikte Kayseri Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği'ni kurduğu, aynı zamanda terör örgütüne ait Kaynak Holding A.Ş. ve bünyesindeki şirketler tarafından yayınlanan ilk, orta, lise yardımcı ders kitapları ve testlerinin bayiliğini yaptığı, terör örgütüne ait şirketler ile bazı esnafı dolandırdığı öne sürülen M.Y.'nin, 15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün sonra yurtdışına kaçtığı,  6 Temmuz 2017 günü yurda yeniden döndüğü belirlendi.

KOM ekiplerinin, M.Y.'nin evine yaptığı operasyonda terör örgütüne ait çok sayıda doküman, terör örgütüne sağlanan finanslara ilişkin çekler, 28 bin 150 dolar, 7 tane 1 ABD doları, terör örgütü elebaşına ait kitaplar ele geçirildi. Gözaltına alınan M.Y. Adli Tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER